Äripäev • 6. juuli 2017
Jaga lugu:

Endine peaprokurör siirdub eraärisse

Peaprokurör Norman Aas  Foto: Veiko Tõkman

Justiitsministeeriumi kantsler ja pikaaegne riigi peaprokurör Norman Aas siirdub septembrist erasektorisse ja liitub advokaadibürooga Sorainen.

Norman Aasa sõnul on ta avalikus sektoris töötanud tänaseks 20 aastat. „Oleme viimastel aastatel justiitsministeeriumi eestvedamisel võtnud endale aga eesmärgiks, et inimesed liiguksid senisest rohkem erinevate õiguselukutsete vahel ja panustaksid õigussüsteemi erinevatesse tahkudesse. See on üks põhjus, miks otsustasin ka ise vastu võtta uue väljakutse erasektoris ja jätkata oma oskuste ning kogemuste rakendamist praktikas."

Norman hakkab juhtima Soraineni majanduskuritegude ennetamise ja menetlemisega tegelevat töörühma Eestis. Töörühma peamine eesmärk on toetada ettevõtjaid, kes on sattunud majanduskuriteo ohvriks või soovivad ennast kaitsta võimalike kuritarvituste eest.

Norman Aas asus justiitsministeeriumi kantslerina tööle 2014. aasta septembris. 1997.–2005. aastal töötas ta erinevatel ametikohtadel justiitsministeeriumis ja prokuratuuris. 2005. aasta veebruarist kuni 2014. aasta augustini oli ta riigi peaprokurör.

Justiitsministeeriumi järgmiseks kantsleriks saab senine välisministeeriumi asekantsler Tõnis Saar. Justiitsministri Urmas Reinsalu sõnul on Tõnis Saare näol tegemist kogemustega juhiga. „Arvestades käimasolevat riigireformi ning viie ministeeriumi peatset kolimist ühismajja, on õhus selged ootused ministeeriumite paremaks koostoimimiseks.“

 

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum