Mait Kraun • 7. november 2017 kell 11:00

Piimamüüjal maksmata arvete tõttu lahjem käive

Lehm.  Foto: Reuters/Scanpix

Piimatoodete müüja Navigaatori käive langes mullu poole võrra, sest klientide arved on maksmata ning valuutakursid ebasoodsad. Samas suutis ettevõte kahjumist välja tulla.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et piimatoodete hulgimüügiga tegeleva Navigaator OÜ müügitulu langes mullu 46 protsenti, 6,00 miljoni euroni. Ärikasum ulatus 115 713 euroni, veel 2015. aastal saadi 468 275 eurot kahjumit.

Mullu töötas firmas keskmiselt 5 inimest (sama palju kui aasta varem). Käive töötaja kohta langes 46 protsenti, 1,2 miljoni euroni. Keskmine brutotasu jäi samaks ning oli 1598 eurot kuus.

Ettevõte tegeleb peamiselt vahendusega. Vahenduskaupadeks on piima-, lõssi- ja vadakupulber, piimarasv ning või. Kogu vahendustegevus toimub väljaspool Eesti Vabariiki.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

„Müügitulu on langenud, aga miinustest tulime välja ja tulem on positiivne,“ kirjutas firma oma tegevusaruandes.

Navigaatori juhatus kirjutas, et peamiselt arveldavad nad USA dollarites ja seetõttu on valuutarisk suur. „Venemaa sanktsioonide ja nafta hinnalanguse tõttu on rubla kurss dollari suhtes langenud, arved kauba eest on tasumata ja kui neid tasutakse, siis kindlasti mitte 100protsendiliselt,“ teatas ettevõte. Ukraina olukord on firma juhatuse hinnangul aga täiesti lootusetu.

Ettevõtte omanikud on Aleksandr Vasjonkin (50 protsenti), Vesta Naumova (25 protsenti) ja Olga Vasjonkina (25 protsenti). Mullu võeti ettevõttest 95 000 eurot dividende. 2015. aastal maksti omale dividendidena välja 90 000 eurot.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Hetkel kuum