Äripäev • 17. november 2017 kell 11:22

Stockmann võttis kinnisvara tagatisel laenu

Stockmannil rasked ajad.  Foto: EPA

Soome Stockmanni kaubamaja pantis kogu vara uute laenude tagatiseks, kirjutas Helsingin Sanomat. Stockmann sõlmis pankadega uue, 650 miljoni eurose laenulepingu.

Stockmannil olid varasemast üleval laenud, millest 150 miljonit tuli tagasi maksta järgmise aasta märtsis ning 700 miljonit eurot 2019. aasta alguseks. Nüüd sõlmis Stockmann mitme pangaga uue, 650 miljoni eurose laenulepingu - sellest 150 miljonit peab kaubamaja ära maksma järgmise aasta märtsiks, ülejäänu maksetähtaeg on 2021. aasta jaanuaris. Sellele lisaks kaalub Stockmann võtta juurde veel 200 miljonit eurot laenu.

Tagatiseks pantis ettevõte pea kogu oma kinnisvara, mille hulka kuuluvad kaubamaja Helsingi kesklinnas ning selle naaber, raamatukaupluse Kirjatalo hoone. Varem pole Stockmann laenude tagatiseks kinnisvara pantinud, märgib väljaanne.

Helsingin Sanomat kirjutab, et põhimõtteliselt sai Stockmann uue lepinguga laenude tagastamiseks kaheaastase ajapikenduse. Väljaanne märgib, et kuna Stockmann on kahjumis, on neil olnud ka raske laene tasuda. Viimastel aastatel on kaubamaja päästnud Lindexi kasum, kuid ka see on vähenenud. Stockmanni valmidus maksta tagasi 150 miljonit eurot, annab märku sellest, et Peterburi Nevsky Centre kinnistu müük on jõudmas lõpusirgele ning müügist saadava rahaga saab laenu tagasi maksta.

Soomes on rahahädas ka teised tuntud kaubandusketid, näiteks läks äsja pankrotti Stockmanni kunagine tütarfirma Seppälä.

Helsingin Sanomat lisab, et laenuturul on praegu ettevõtete jaoks soodne aeg, laenu saab pea olematu, 2-3protsendise intressiga.

Hetkel kuum