8. juuni 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Eesti 200 algatajad asutasid MTÜ

200  Foto: PantherMedia/Scanpix

Maikuus avalikustatud Eesti 200 manifesti autorid registreerisid täna poliitilise liikumisena samanimelise mittetulundusühingu. Sügisel otsustatakse, kas kujundatakse end ka erakonnaks.

MTÜ Eesti 200 teatel on ühingu eesmärk juhtida tähelepanu Eesti riigi ees seisvatele pikaajalistele väljakutsetele ning välja töötada struktuursed reformid. MTÜ asutajaliikmed on Kristina Kallas, Priit Alamäe, Kristiina Tõnnisson, Indrek Nuume, Igor Taro ja eile liikumise juhiks kinnitatud Henrik Raave.

MTÜ Eesti 200 nõukogu esimeheks valitud Kristina Kallase sõnul oli MTÜ moodustamise põhjuseks tugev ning positiivne tagasiside Eesti 200 manifestile. “Oleme saanud erinevate valdkondade tegijatelt palju positiivset vastukaja ja konkreetseid ettepanekuid, kuidas Eesti pikem plaan võiks välja näha ning millised oleksid 21. sajandi lahendused meie tuleviku kindlustamiseks,” ütles Kallas.

„Me nägime juba manifesti avaldamise järgsetel päevadel, et meie mõtted resoneerivad ühiskonnas ja esimesed rahvaküsitluse tulemusedki on andnud meile selge märgi teatavast usalduskrediidist. Seega liigume oma sõnumite ja ideede arendamisega edasi ning organiseerume, et Eesti riigi pikaajaline plaan üheskoos reaalselt välja töötada,“ selgitas Kallas. ”Kas Eesti 200 liikumisest saab erakond, otsustatakse sügisel.”

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt