Kilk kaebas kohtuotsuse edasi, sama tegi prokurör

20. juuli 2018, 12:14
Rein Kilk kohtuistungil, esireas Raski büroo advokaadid.
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180720/NEWS/180729976/AR/0/AR-180729976.jpg
Ainult tellijale

Ettevõtte Pere maksejõuetuse põhjustamises süüdi mõistetud ärimees Rein Kilk kaebas otsuse edasi. Sama tegi prokurör, kes endiselt Kilgile vanglakaristust nõuab.

Maakohus leidis, et Kilk on süüdi leivatööstuse Pere vara kinkimises, mis viis maksejõuetuseni. Perele tekitati kahtlustuse järgi kahju 2,8 miljonit eurot. Prokurör oli rahul süüdimõistmisega, aga pettus karistuses – Kilk peab tasuma ligi 12 000 eurot.

Pärast otsuse kuulutamist lausus Lõuna ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Kairi Kaldoja, et rahaline survestamine pole Kilgile seni mõjunud. Toona ei osanud Kaldoja veel vastata, kas vaidlustab kohtu määratud karistuse, sest tahtis tutvuda kohtu põhjendustega. Kuna Kilki pole varem kriminaalkorras karistatud, siis vanglakaristust kohus talle ei määranud.

Üks kuu vanglas

Advokaat Tarmo Peterson vestleb Kristjan Oologa, paremal Neeme Raig.

Ilmselt kohtu põhjendused Kaldoja ei veennud, sest ta esitas apellatsiooni, nõudes jätkuvalt Kilgile ettevõtete juhtimise keeldu ja vangistust. Viimase pikkus oleks poolteist aastat, reaalselt peaks Kilk ära kandma ühe kuu.

Tõenäoliselt ei ole Kilk otsuse kogu sisuga nõus. Igal juhul Kilgi kaitsja Ramon Rask ei täpsustanud, mis nende apellatsioonis seisab. „Ma ei soovi kommenteerida apellatsioonkaebust, mida kohus pole veel lugenud, liiati asunud menetlema,“ selgitas Rask.

Kohtuotsuse vaidlustasid ka teised kohtualused. Nii Kilgi elukaaslane Kaie Raig, tema isa Neeme Raig kui ka Kristjan Oolo. Kohtuotsuse järgi peaks Neeme Raig tasuma 7100 eurot, Kaie Raig 1800 eurot ja Oolo umbes 4500 eurot. Peale selle peaks kõik maksma solidaarselt paralleelsesse tsiviilasja 200 000 eurot.

Lõuna ringkonnaprokuratuur esitas ülemöödunud suvel Kilgile süüdistuse leivatööstuse Pere maksejõuetuse põhjustamises. Hiljem Lõuna Toiduainetetööstuse ASi nime kandnud Pere omanikud olid läbi kahe firma Kilk ja Neeme Raig. Kuni 2006. aastani oli Pere omanik ainult Raig. Nüüdseks on ettevõte pankrotis.

Süüdistuse sisu

Prokuratuuri süüdistus kirjeldab, et Pere sattus 2011. aasta lõpus makseraskustesse. Pere nõukogu liikmed Kilk, Kaie Raig ja Karl Liivapuu otsustasid luua tütarfirma Pere Pagar.

Oolole juhtida läinud tütarfirmasse viidi üle kinnistud ja kaubamärgid. Nii sõlmis Pere juhatuse liige Neeme Raig Pere Pagariga, mida esindas Oolo, kolme kinnistu ja kaubamärkide müügilepingu summas 1,6 miljonit eurot. Sama summa ulatuses pidanuks lepingu põhjal Pere Pagarile üle minema Pere kohustused DnB Nord Panga ees, kuid seda ei juhtunud ja Pere Pagar rentis kinnistud süüdistuse järgi edasi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. July 2018, 12:13

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing