Kaupleja Alex • 21. september 2018 kell 12:52
Kaupleja Alex  Foto: Anti Veermaa

Kaks stop-loss-orderit. Hea ja mitte nii hea!

Käesolev kuu on minu jaoks endiselt kasumlik. Kasumiga õnnestus sulgeda Weight Watchersi (WTW), Lululemoni (LULU) positsioonid ning lisaks õnnestus hästi minu tehing TG Therapeuticsiga (TGTX).

Paraku see kuu tuli mul ka võtta kahjum EUR/USD valuutapaari ja Facebook (FB) tehingutega. Viimasest kahest tehingust kirjutan täna lähemalt, kuna kaotused on õpetlikumad kui võidud.

Ühtlasi tuletan meelde, et kõik minu tehingud on reaalajas leitavad Kaupleja Alexi koduleheküljelt.

Stop-loss eurole oli edukas

Nüüd aga asjast. Euro teise positsiooni sulgemine (esimese positsiooni sulgesin kasumiga) kahjumiga toimus õigeaegselt ja korrektsel tasemel. Pärast Mario Draghi kõnet hakkasin euro langemises kahtlema ning see pani mind vare seatud stop-loss'i taset korrigeerima. Muidugi oleksin võinud tehingu ka kohe sulgeda, aga ainuüksi EKP presidendi kõne ei garanteeri kasvu.

Muutsin veidi oma positsiooni ja edasi tuli oodata turu reaktsiooni. Mis juhtus? Turg nägi üksikuid sõnumeid, nagu “stabiilne kasv” ja “oodatav inflatsioon”, mis avas tee pullidele. Euro on sellest hetkest ainult tugevnenud. Fikseerisin enda kaotuse, positsiooni pikemalt lahti hoidmine oleks minu jaoks lõppenud veelgi suurema kahjumiga. Seega võin tehingu sulgemist kahjumiga pidada edukaks ja hästi ajastatuks.

Fundamentaalsete ootuste suhtes tasubki üldiselt ettevaatlik olla. Pole tähtis, kui kindel ma USA majanduse edukuses olen, nullintressimäärad eurotsoonis olid minu jaoks ootamatud ning see kajastub juba instrumentide hinnas. Kauplejad ütlevad selle peale tavaliselt: “Turud on juba kõike arvesse võtnud.”

Õigesti asetatud stop-loss order päästis Alexi hullemast.  Foto: Kaupleja Alex

Stop-loss Facebookile oli kaugel ideaalsusest

Stop-loss-orderite sisestamine on tähtis ning neid tuleks tehingute tegemisel alati rakendada. Kui minu tehinguid lähemalt vaadata, siis leiame sealt kaks viga, mida tuleb tulevikus vältida. Esiteks ei tasu valida stop-loss'i rakendamiseks “ümmargust” hinnataset. Ei ole mõtet eeldada, et hind ei lange “ilusast ja ümmargusest” numbrist madalamale. Mina sisestasin SL-taseme 160 dollari peale.

Eeldasin, et ümmargune väärtus ei ole nii lihtsalt murtav. Mis oli minu teine viga? Sisestasin orderi täpselt eelmise miinimumi tasemele. Tegelikkuses tulnuks SL märkida eelmisest miinimumist natukene madalamale tasemele. Vahel lubavad pullid karudel saavutada uue madalpunkti ja asuvad seejärel agressiivselt ostma. Orderi sisestamisel peaks vahe olema mõni dollar või äärmisel juhul vähemalt mõni sent madalamal viimasest miinimumist. Parema meelega kaotaksin veidi suurema summa väiksema tõenäosusega kui väikese summa suurema tõenäosusega.

Tehingute ajaloo kohta ülevaate omamine on eelmiste tehingute hindamisel väga oluline tööriist. MetaTrader Supreme'i lisarakendus pakub selleks indikaatorit Admiral – order history –, mille abil saab visualiseerida ajaloos toimunud tehinguid.

Stop-loss Facebookile ebaõnnestus.  Foto: Kaupleja Alex
Hetkel kuum