Äripäev • 24. september 2018 kell 9:38
Tallinna tehnikaülikooli paigaldatakse 5G võrk, milles testitakse isejuhtivaid sõidukeid.  Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Tallinna tehnikaülikool testib 5G võrku

Aasta lõpuks valmib Tallinna tehnikaülikooli linnakus 5G võrk, kus hakatakse testima isejuhtivate autode ja muude tulevikutehnoloogiate lahendusi.

„Koostööprogrammi üks eesmärk on käivitada TalTechi linnakus 5G võrk ning luua keskkond, kus ettevõtted ning idufirmad saavad koos ülikooliga arendada ja testida uusi tooteid ja teenuseid," ütles ülikooli infotehnoloogia teaduskonna dekaan Gert Jervan teate vahendusel.

Siia on oodatud oma uusi tooteid, teenuseid ja ärimudeleid arendama kõik huvitatud ettevõtted, et saada osa 5G tehnoloogia pakutavatest võimalustest ja üheskoos digitaalset elukeskkonda edasi viia,“ kinnitas Jervan.

Võrgu ehitavad Ericsson ja Telia ja sellega kaetakse kogu linnak. "Soovime näidata, kuidas liiklevad ja suhtlevad omavahel erinevad sõidukid, millist mõju avaldavad meie igapäevaelule targad majad ning milline näeb välja liikluspilt, kuhu on kaasatud isesõitvad autod, nutikad liiklusmärgid ja erinevate anduritega varustatud infrastruktuur," ütles Telia Eesti tehnoloogiadirektor Kirke Saar.

Tallinna Tehnikaülikool on tänaseks valmis ehitanud autonoomselt sõitva Iseauto, millest saab üks esimesi koostööprojekte, mida asutakse ühiselt 5G testvõrgu toel edasi arendama. Koostöö järgmine samm on näidata juba 2019. aastal, kuidas Iseauto 5G tehnoloogia toel liikleb ning seejuures ümbritseva taristuga suhtleb.

Hetkel kuum