Äripäev • 27. september 2018
Jaga lugu:
Sõnumiprogrammi arendaja Messente otsib strateegilisi investoreid  Foto: Lauri Kinkar

Neli Eesti ettevõtet ootavad investeeringut

M&A tehingute portaal Mergermarket avaldas nimekirja mitmest Eesti ettevõttest, kellel on uute tehingute potentsiaali nii praegu kui ka tulevikus, vahendavad Finantsuudised.

FoodDocs pakub digitaalset toiduohutuse teenust, aidates toiduga tegeleval ettevõttel tagada, et toiduohutuse dokumendid vastaksid seadusele ja kõik vajalikud nõuded oleksid alati täidetud.

Ettevõtte kaasasutaja Katrin Liivati sõnul ootab FoodDocs järgmisel aastal umbes 1 miljoni euro suurust rahastust.

Sõnumite saatmise ja kasutajate identifitseerimisteenust pakkuv ettevõte Messente otsib uusi tuluallikaid. Tegevjuht Lauri Kinkari sõnul on mitmed investorid ettevõtte vastu huvi tundnud. Kuigi ettevõtte ei otsi hetkel aktiivselt välisrahastust, ei välista Kinkar firma müüki tulevikus. Kõige kasulikum ja jätkusuutlikum ettevõtte jaoks oleks strateegiline partner-klient, kes soovib Messente tehnoloogiat oma platvormiga siduda.

Eesti suurim e-sigarettide müügiga tegelev ettevõte Nicorex Baltic OÜ kaalub võimalikke omandamisi selleks, et toetada oma kasvu Balti turul. 2,2 miljoni suuruse käibega Nicorex Baltic OÜ koos Veiplandi jaeketiga ostis hiljuti oma 1, 3 miljoni euro suuruse sissetulekuga konkurendi Elgery Group OÜ koos SKYsmoke tootebrändi, e-poe ja kauplusteketiga.

StandByMate on 2017. aastal asutatud värbamisplatvorm, mis ühendab tööotsijaid ja tööandjaid ning mille eesmärk on laevade kiire ja efektiivne mehitamine. StandByMate kaasasutaja Merit Valdsalu sõnul planeerib ettevõte sügiseks 250 000–500 000eurost idurahastust.

Loe pikemalt Finantsuudistest.

Jaga lugu:
Hetkel kuum