• OMX Baltic−0,31269,27
 • OMX Riga−0,19931,24
 • OMX Tallinn−0,231 748,74
 • OMX Vilnius0,38997,09
 • S&P 500−0,785 544,59
 • DOW 30−1,2940 665,02
 • Nasdaq −0,717 871,22
 • FTSE 1000,218 204,89
 • Nikkei 225−2,3640 126,35
 • CMC Crypto 2000,000,00
 • USD/EUR0,000,92
 • GBP/EUR0,001,19
 • EUR/RUB0,0096,36
 • OMX Baltic−0,31269,27
 • OMX Riga−0,19931,24
 • OMX Tallinn−0,231 748,74
 • OMX Vilnius0,38997,09
 • S&P 500−0,785 544,59
 • DOW 30−1,2940 665,02
 • Nasdaq −0,717 871,22
 • FTSE 1000,218 204,89
 • Nikkei 225−2,3640 126,35
 • CMC Crypto 2000,000,00
 • USD/EUR0,000,92
 • GBP/EUR0,001,19
 • EUR/RUB0,0096,36
 • 22.10.18, 06:00

Weekendi festivali järel: võlad ja vallandatud töötajad

Weekend Festivali korraldajafirma on jätnud arveid maksmata ning lasi lahti Tallinna kontori töötajad, lisaks tekkis ettevõttel eelmisel nädalal riigi ees 167 000eurone maksuvõlg.
Suvel Pärnus toimunud Weekend festivali järel on arved maksmata ning korraldajad lahti lastud.
 • Suvel Pärnus toimunud Weekend festivali järel on arved maksmata ning korraldajad lahti lastud.
 • Foto: Konstantin Sednev
„Muudatused on toimumas, jah, aga mina ei ole õige inimene seda kommenteerima, sest (eelmise – toim) nädala algusest mina enam seal ei tööta,“ rääkis Weekend Festival Balticu peakorraldaja Henri Lindal, kes on festivali korraldanud neli aastat.
Lindali sõnul ei ole tema enam õige inimene rääkima ka seda, kas ettevõtte makseraskused on seotud ümberkorraldustega. „Seal mingisugused võlausaldajad on ja ma saan aru, et nende võlausaldajatega sõlmitakse kokkuleppeid, aga ma ei oska ka täpsemalt öelda, mis seisus see nüüd viimaste nädalate jooksul on.“
Pakkusime lahenduse, kuid hõivatud härrad ei ole seda täitnud ning monoloogi ei jaksa enam pidada. Usun siiski, et nad on piisavalt targad inimesed ja saavad aru, et professionaalsel tasemel partnerite leidmine osutub ülimalt keeruliseks sellise käitumismustriga.
Silver Laadoga
Babahh Media OÜ tegevjuht
Korraldajad solgutavad
Mõni ettevõte, kellega Äripäev ühendust võttis, ei tahtnud võlga praegu kommenteerida, kuna loodab raha veel kätte saada. Pühapäeva õhtuni hoidis seda lootust ka Babahh Media OÜ, kellelt Weekendi festival tellis videoproduktsiooni. Korraldajad on ettevõttele võlgu üle 20 000 euro, maksmise tähtaeg oli augusti lõpus.
Babahh Media OÜ tegevjuht Silver Laadoga rääkis, et nad käisid veel eelmisel nädalal Tallinnas Weekendi kontoris, et silmast silma asjad kokku leppida. Kuigi sealt leitigi inimene, kes lubas asjaga tegeleda, siis pühapäevaks murdusid ka need sõnad. “Saan aru, et kliendil on raskused või probleemid, aga häirib see, et suhtluse poole pealt ollakse kadunud. Solgutatakse, öeldakse, et arved pole kohale jõudnud, ei vastata,” kirjeldas ta. Laadoga meenutas, et enne festivali oli vastupidi: tehti kümneid kõnesid päevas ja oldi vajadusel alati olemas.
Laadoga sõnul oleks Babahh valmis Weekendi korraldajatega näiteks maksegraafikus kokku leppima, kuid ei ole, kellega konstruktiivselt suhelda ja lahendusi otsida.
“Pakkusime lahenduse, kuid hõivatud härrad ei ole seda tänaseks täitnud ning monoloogi ei jaksa enam pidada. Usun siiski, et nad on piisavalt targad inimesed ja saavad aru, et professionaalsel tasemel partnerite leidmine siin regioonis osutub ülimalt keeruliseks sellise käitumismustriga ning nad soovivad oma nime siiski puhtaks pesta, klaarides asjad ära. Aga elame, näeme...”
Värskelt alustanud ettevõtjal jalad alt
Aasta tagasi oma transpordifirmaga Tuisutrans alustanud Hanno Tuisk ootab ettevõttelt nii Eesti kui ka Soome festivali eest samuti kokku üle 20 000 euro. „Alustavale firmale on see päris suur pauk,“ tõdes Tuisk. „Ma ei ole sealt veel mitte kopikatki saanud,“ ütles ta ja märkis, et arve tähtajad olid augustis.
Ettevõtte Tuisutrans juht Hanno Tuisk ootab Eesti ja Soome Weekend festivalide eest üle 20 000 euro.
 • Ettevõtte Tuisutrans juht Hanno Tuisk ootab Eesti ja Soome Weekend festivalide eest üle 20 000 euro.
 • Foto: Andras Kralla
Tuisk kirjeldas, et augustikuu oli tal Weekendi jaoks töötades tihe: tema käest käis läbi 38 vedu. Nende hulgas oli merekonteinereid, mille vedamiseks tellis ta kraana.
Tuisu sõnul öeldi talle juba enne töö vastu võtmist, et selle ettevõttega tuleb tööd teha ettemaksuga. Kuna aga sama ettevõtte Tallinnas korraldatud festivali Sweetspot ja Soomes toimunud Rockfesti eest sai ta raha kätte kõigest kahenädalase hilinemisega ja neile tuligi otsa kohe Weekendi festival, lootis ta enda sõnul, et ka nüüd läheb kõik hästi.
Tuisu sõnul on ta kuulnud, et ka varasematel aastatel on olnud arvetega viivitamist, kuid lõpuks on tasu siiski kätte saadud.
Kui jääb venima, läheb inkassosse
Ettevõtte Kujunduskuur juht Margit Roosaar ütles, et neile on Weekendi festivalil tasumata 2500-3000 euro eest arveid. Roosaar tõdes, et tema kirjadele ettevõte ei vasta. „Kujunduskuuril on tavaks, et kui on kaks kuud maksetähtajast möödas, me anname asja inkassosse ja edasi tegeleb võlaga inkassofirma. Praegu ei ole kaks kuud veel täis.“ Ta märkis, et sel turul on väga tavaline, et arvete tasumisega jäädaksegi hiljaks.
Siiski tuleb Roosaare sõnul võla kättesaamine anda ilmselt ka seekord inkassofirma kätesse. Ta ütles, et tõenäoliselt ei ole Weekend festivali eest veel keegi tasu saanud ning ta on kuulnud festivalil abiks käinud töötajate käest, et neil on jäänud saamata töötasu.
Weekend Festival Baltic omanik John Rugemalira ütles võlgade kohta, et ettevõtte tulu laekumisega on viivitused ning nad kinnitavad sularahavaba süsteemi teenusepakkujaga aruandlust.
Võlad esinejate ees
Eelmisel nädalal postitas räpipunt 5miinust Facebookis oma loo „Võlg“ ning märkis ära Weekend Festival Balticu. „Asjale on juba ka ametlik käik antud, aga kuna me oleme 5miinust, siis on lisaks ametlikule poolele ka avalik häbipost meie meelest väga õiglane ja palju rõõmu toov survestusvahend,“ ütlesid 5miinuse liikmed Õhtulehele ning lisasid, et neile teadaolevalt ei ole Weekend võlgu mitte ainult neile.
Festival kolib Tallinna
Rugemalira ütles, et pärast festivalihooaega on lepingud Weekend Festival Baltic 2018 meeskonnaga lõppenud ning järgmise aasta festivali korraldab uus meeskond. „See ei tähenda, et keegi vanadest meeskonnaliikmetest ei oleks kaasatud,“ lisas ta.
Tallinna kontoris oli Henri Lindali sõnul tööl viis inimest, kellest mõni jätkab ettevõttes. Üldiselt minnakse tema sõnutsi edasi aga uue meeskonnaga, kes kolib festivali Tallinna. „Mulle on jäänud mulje, et plaanitakse jätkata. Ettepanekut kolida on tehtud varem, sest Pärnus festivali korraldamisel on ülisuured kulud: logistika ja majutus jne,“ ütles Lindal ja lisas, et täpsemalt ei oska ta rääkida, sest tema selles tiimis ei ole.
Sama ettevõtte korraldatud Sweetspot festivali kohta ütles Lindal, et see oli esimese korra kohta viisakas. Festivali jaoks laenas omanik raha ning peoga jäädi tema sõnul kergesse kahjumisse, aga see oli ootuspärane, kuna oli uus üritus uues asukohas. „Inimestele oli vaja selgeks teha, mis asi on Kultuurikatla park,“ tõi ta näiteks.
Ettevõtte asutajat Hardi Loogi ei õnnestunud Äripäeval kätte saada.
Kas ja mis summas on EAS maksnud Weekend Festivalile toetust? Mida arvab EAS Weekend Festival Baltic võlgadest, sealhulgas 167 000 euro suurusest maksuvõlast?
Weekend festival ei ole veel käesoleva aasta projekti kohta EASile oma tegevus- ega kuluaruandeid esitanud ning see tähendab, et EAS ei ole ka toetust välja maksnud. Aruannete esitamise tähtaeg on alles ees ning me ei saa praegu öelda, kas projekt viidi nõuetekohaselt ellu. Projekti peamine eesmärk on turismitulu suurendamine ning selle jaoks on seatud ka tingimus, et toetuse saaja peab tagama, et sündmusega seotud väliskülastajate ööbimiste arv Eesti majutusettevõtetes oleks vähemalt 6150.
65 000 euro suuruse toetuse maksame välja alles siis, kui ürituse korraldajatel on tasutud projektiga seotud kulud vähemalt omafinantseeringu ulatuses ning lisaks on ööbimised tõendatud.
Laiemalt EAS ettevõtte majandustegevusse ei sekku, vaid toetab turismitulu suurendamiseks tarvilikke tegevusi.
Monica Hankov, EASi toetuste keskuse direktor

Weekend Festival Baltic OÜ

Asutatud 2015. aastal. Firma põhitegevuseks on festivali Weekend Festival Baltic korraldamine, hõlmates endas piletimüüki, reklaamimüüki ja produktsiooniteenuseid.
2015. aastal oli Weekend Festival Baltic OÜ käive 2,19 miljonit eurot ning kasum 38 000 eurot. Ettevõte kirjutas majandusaasta aruandes, et mõnevõrra mõjutab konkurentsi lähiriikidega ebasoodne maksukeskkond Eestis - 20% käibemaks piletimüügilt on võrreldes üldise Euroopa kultuurisündmuste maksustamisega väga kõrge.
2016. aasta majandustulemused ettevõtte ootustele ei vastanud. 3,5 miljoni eurose käibe juures teenis firma 482 000 eurot kahjumit. Kahjumi peamise põhjusena toodi esile Weekend Festival Swedeni kõrvalprojekti ebaõnnestumise. Samuti jäi 2016. aasta Weekend Festival Balticu esimese festivalipäeva lavakonstruktsiooni rikke ja ümberehitusest tuleneva ajakulu tõttu festivali platsimüügi potentsiaal täiel määral realiseerimata. Ettevõtte jätkusuutlikkus tagati omanikulaenuga ning negatiivne omakapita lubati lahendada tulevaste kasumite arvelt.
2017. aasta käive oli 4,25 miljonit eurot. Kuigi festivali korraldamine oli aruandeaastal peamiselt artistitasude kallinemise tõttu kahjumis, suutis ettevõte artistivahenduse ning produktsiooniteenuste pakkumise tõttu 2017. aasta lõpuks 447 821 euroga kasumisse jõuda ning lahenes ka eelmise aruandeaasta lõpus tekkinud negatiivse omakapitali probleem.

Seotud lood

Uudised
 • 12.07.17, 16:30
EASi toetatud Weekendi korraldajad varjavad majandustulemusi
Erandlikult otsustas EAS muuta oma otsust jätta Weekend küsitud toetuseta ja lubas neile siiski reklaamiraha leida, kuid festivali korraldajad keelduvad avalikkusele oma käekäiku avaldamast.
Uudised
 • 20.03.18, 15:00
Kasumis Weekend saab taas EASilt raha
Mullu pea pool miljonit eurot kasumit teeninud Weekend Festival Baltic saab taas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt toetust.
 • ST
Sisuturundus
 • 18.07.24, 11:28
Kulla hind hüppas uute rekorditeni, 2500 dollari tase on käeulatuses
Kulla hind tõusis nii dollaris kui euros uute rekorditeni. Turgude hinnangul on pärast Föderaalreservi juhi Jerome Powelli esmaspäevast sõnavõttu aina tõenäolisem, et keskpank otsustab juba septembris intressimäärasid kärpida. Just see andis lühiajalist pilti vaadates kullale tõuke ületada maikuus saavutatud tipud.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Äripäeva esilehele