Äripäev • 10. november 2018 kell 15:57
Keskkonnaminister Siim Kiisler pooldas valitsuses ainsana alternatiivi Est-Fori tehase eriplaneeringu lõpetamisele.  Foto: Andras Kralla

Est-Fori tehase planeeringu jätku toetas ainult üks minister

Kui valitsus otsustas neljapäeval lõpetada palju vastukaja tekitanud Est-Fori puiduväärindamise tehase riikliku eriplaneeringu menetlemise, siis palus üks minister protokollida oma eriarvamuse, vahendas Rahageenius.

Kui valitsus otsustas planeeringu lõpetada, palus protokolli eriarvamuse märkida keskkonnaminister Siim Kiisler.

"Kui aga on huvitatud omavalitsusi, siis miks mitte nendega koostööd teha? Eriti, kui nad pöörduvad valitsuse poole. Näiteks Viru-Nigula vald saatis peaministrile pöördumise, et riigi eriplaneering jätkuks meie territooriumi arvesse võttes," ütles keskkonnaminister.

Kolm varianti valitsuse laual

Valitsus teatas neljapäeval, et enne otsuse tegemist oli neil laual kolm varianti.

Üks võimalus oli eriplaneeringuga edasi minna ning lasta rahandusministeeriumil välja selgitada kõik olulised asjaolud planeeringuala asendamiseks. Sellisel juhul oleks välistatud planeeringu koostamine Tartu- ja Viljandimaa piirkonnas ning see oleks asendatud võimalusel uue planeeringualaga.

Teine võimalus oli senine eriplaneering lõpetada ning rahandusministeeriumil koos teiste ministeeriumidega välja selgitada kõik olulised asjaolud uue planeeringu algatamiseks seal, kus on olemas omavalitsuste nõusolek.

Kolmas võimalus, mille kasuks valitsus otsustas, oli riigi eriplaneeringu koostamine ja keskkonnamõju strateegiline hindamine täielikult lõpetada.

Kui valitsus otsustas kolmanda variandi kasuks, siis teatas keskkonnaminister Kiisler, et toetas esimest alternatiivi, sest kohalike omavalitsuste valmisolek oli olemas.

Pikemalt saab lugeda Rahageeniusest.

Hetkel kuum