Äripäev • 1 aprill 2019

Venemaa miljonär hukkus lennuõnnetuses

S7 Groupi kaasomanik Natalia Fileva.  Foto: Valery Titievsky

Üks Venemaa rikkamaid naisi Natalia Filjova sai eile surma Saksamaal juhtunud lennuõnnetuses, kirjutab Bloomberg.

55aastane Filjova oli suurim omanik lennufirmas S7, mis alustas kasvu 1990ndatel ja on praegu Venemaa suuruselt teine lennufirma pärast Aerofloti.

„Õnnetuse asjaolud pole veel teada,“ teatas Venemaa firma.

Filjova vara väärtuseks on Bloombergi miljonäride indeksis arvutatud vähemalt 670 miljonit dollarit. Forbesi Venemaa miljonäride edetabelis oli Filjova 172. kohal 600 miljoni dollarile hinnatud varaga.

Ta juhtis ettevõtet koos abikaasa Vladislav Filjoviga. Lennufirma nimi on tuletis nimest Siberia Airlines ja ettevõte värvis oma lennukid roheliseks pärast 2004. aastal toimunud õnnetust terrorirünnaku tagajärjel. Gruppi kuulub ka firma Globus Airlines ja kokku lendas nende lennukitega eelmisel aastal 16 miljonit reisijat.

Ühemootoriline lennuk Epic LT, millega Fileva lendas, kukkus alla, olles teel Egelsbachi lennujaama Frankfurti lähedal. Seda väikest lennujaama kasutavad tihti reisijad, kes otsivad diskreetsust, kirjutas Bloomberg.

Saksa meedia andis teada, et kolm inimest sai surma lennuõnnetuses, milles Epic LT kukkus sparglipõllule ja süttis põlema. Lennuk tuli Cannes’ist piloodi ja kahe reisijaga pardal, kirjutas Frankfurter Rundschau. Lennuk hävis õnnetuses peaaegu täielikult.

Hetkel kuum