"Kesneri uhke maja aiast kostub vaid koerte lõrinat"

Äripäeva uuriva toimetuse ajakirjanikud Katariina Krjutškova ja Piret Reiljan muljetasid saates „Luubi all“, kuidas nad on püüdnud kontakti saada skandaalse ärimehe Kristian Kesneriga, kes on jäänud tabatamatuks isegi politseile.

Viimati jäi kiirlaenuäri endise juhi Hando Hanschmidti poolvend Kristian Kesner koos luksusliku Mercedesega Äripäeva videokaamera ette 2011. aastal, kui käis Kentmanni kohtumajas võlausaldajate koosolekul.   Foto: Veiko Tõkman

Katariina Krjutškova kirjutas mõni nädal tagasi, kuidas vastuolulise mainega Hando Hanschmidt (eelmiste nimedega Palm ja Mäesalu) pööras MiniCrediti pankrotimenetluses uue lehekülje, kui hakkas elukohast lahkumise keelust vabanemiseks tegema koostööd pankrotihaldur Martin Krupiga. Selleks ütles Hanschmidt, et MiniCreditist viis raha välja tema poolvend Kristian Kesner.

Kristian Kesneri on kuulsaks saanud seeläbi, et sõitis vaatamata isiklikule pankrotile ringi Mercedes-Maybachiga. Ka elab ta Haabneemes villas.

Krjutškova rääkis Äripäeva uuriva toimetuse raadiosaates „Luubi all“, kuidas Kesner on jäänud senimaani politseile tabamatuks. „Teda pole suudetud isegi sundmäärusega kohtusse viia,“ ütles ta. Krjutškova sõnul on ta ka ise Kesnerit ta kodu juurest tabada püüdnud, kuid see pole õnnestunud.

Kesneri ukse taga on käinud mitmed uurivad ajakirjanikud, kuid alati tulemuseta. Äripäeva uuriv ajakirjanik Piret Reiljan rääkis, et ka tema on seda teinud. „Olen ka ta uhke maja aia taga käinud piilumas. Seal kuuleb vaid suurte koerte lõrinat. Aed on meeletult kõrge ja igal pool on kaameraid. Ta on endale sellise lossi teinud,“ muljetas Reiljan.

Krjutškova lisas, et Kesner on selles mõttes täiesti erakordne isik – ta elab täielikus luksuses, on korda saatnud väga kõnekaid asju ja ikka on tal õnnestunud ära elada nii, et ta on olnud puutumatu.

Kuula värskest saatest „Luubi all“, mida Kesner ja Hanschmidtist veel räägiti. Saates olid Äripäeva uuriva toimetuse ajakirjanikud Marge Väikenurm, Katariina Krjutškova, Piret Reiljan, Eliisa Matsalu ja Koit Brinkman. Saate leiad siit:

MiniCrediti, Hanschmidti ja Kesneri kohta loe pikelt SIIT.

Hetkel kuum