Äripäev • 9 juuli 2019

Raadiohommikus: eduka ettevõtte langus

Novembris sai AdCashi juhiks varem ettevõtte finantsjuhina tegutsenud Priit Viru, kellega homses hommikuprogrammis vestleme.  Foto: Andras Kralla

Mõni aasta tagasi Äripäeva TOP100 ehk Eesti Edukamate Ettevõtete edetabeli võitnud ettevõte AdCash on viimased aastad maadelnud langusega.

Mis on selle põhjus ja kuidas ettevõte sellest välja rabeleb, räägib homses hommikuprogrammis ettevõtte juht Priit Viru. Temaga vestles Claudia Robin Andros.

Eelmisel nädalal teatas logistikavaldkonna idufirma Shipitwise, et lõpetab tegevuse, sest pole enam raha, mida põletada. Seni olid nad kaasanud investoritelt 550 000 eurot, teinud käivet 450 000 eurot ja toimetanud kohale tuhandeid pakke. Shipitwise'i üks omanik ja juht Aleksander Gansen selgitas ebaõnne põhjuseid sellega, et tuldi liiga kiiresti turule, löödi kulud üles ja turg ei olnud nende teenuseks valmis. Teemat kommenteerivad kahes intervjuus ühelt küljelt Shipitwise'i 15 000 eurot investeerinud Herty Tammo ja sinna investeerimise vastu otsustanud Madis Müür.

Rahapesu andmebüroo andis teisipäeval ülevaate eelmisest tööaastast. Büroo juht Madis Reimand räägib sellest tõukuvalt hommikusaates, milline hetkeseis Eestis on.

Lisaks kõikvõimalikud muud teemad meilt ja mujalt. Saatejuhid on Rivo Sarapik ja Madis Aesma.

Päev jätkub nelja saatega.

11.00–12.00 "Triniti eetris". Siseministeeriumi juhtimisel on saanud valmis välismaalaste seaduse muudatused, mis jõustumise korral muudavad aasta pärast välismaalaste palkamise lihtsamaks ning vähendavad bürokraatiat. Millised on olnud varasemad muutused ja mis praegu soovitakse ära muuta, räägivad saates advokaadibüroo Triniti partner Ramil Pärdi ja vandeadvokaat Mikk Põld. Saadet juhib Aivar Hundimägi.

12.00–13.00 "Läbilöök". Saade teeb kokkuvõtte kevadhooaja saadetest ning toob kuulajateni parimad mõtted, killud ja kasulikud näpunäited. Saates tuleb juttu, mida peaksid juhid tegema nende autoriteedis kõhklemise korral, milline on õnne roll läbilöögis ning miks ettevõtjal tasub suurelt mõelda.

Saates saavad sõna 20 aastat tippspordis ja ettevõtluses toimetanud Ott Kiivikas, Parim Koolitaja 2018 Alar Ojastu, Põhjala üks asutaja ja juht Enn Parel ning mitme ettevõtte asutaja, Weekdone juht Jüri Kaljundi. Saatejuht on Rivo Sarapik.

13.00–14.00 "Äripäeva fookuses". Eelmisel nädalal teatas tegevuse lõpetamisest investoritelt üle 500 000 euro kaasanud logistika-idufirma Shipitwise. Miks nii läks ja mis paljutõotanud ärimudeliga juhtus, sellest räägib Shipitwise'i juht Aleksander Gansen.

Investorite vaadet esindavad ettevõttesse 15 000 eurot panustanud idufirmade kiirendi Startup Wise Guys juht Herty Tammo ning investeerimisest loobunud Madis Müür, kellel hakkasid rahaküsimise peale ohutuled põlema. Saatejuht on Claudia Robin Andros.

15.00–16.00 "Teabevara tund". Saates räägitakse, mida peaks teadma ettevõtte sõiduauto maksustamise kohta. Juttu tuleb sõiduauto sisendkäibemaksu ümberarvestamisest, sõidukompensatsioonist ja sõidupäeviku pidamisest. Samuti selgitatakse, kuidas ja millal rakendub käibemaks, kui osta sõiduauto teisest Euroopa Liidu riigist.

Saates on külas Ernst & Youngi juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling ning saadet juhib Äripäeva teabevara toimetaja Kai Koks.

Kuulake Äripäeva raadiot sagedusel 92,4 Mhz või otse siit.

Hetkel kuum