Eestis oli aprillis Euroopa kiireim hinnatõus, 19% küündinud inflatsioon on seda jahmatavam, et energiakandjate hinnaralli maailmaturul jäi aprillis tegelikult aeglasemaks.

- Kuid kestnud mootorikütuste hinnaralli kõrval on inflatsioon tõenäoliselt levinud kulutulena teistesse, energiast sõltumatutesse sektoritesse.
- Foto: Andras Kralla
Eurostati kiirhinnangul tõusis euroala inflatsioon aprillis rekordilise 7,5 protsendini, kuid see kahvatub Eesti näitajate kõrval. "Kui selle aasta esimesel kolmel kuul oli Euroopa Liidu kiireim tarbijahinnaindeksi kasv Leedus, siis kiirhinnangu numbrite järgi hüppas aprillis Eesti järsult ette. Üllatavalt kiire oli ka 4,1% hinnakasv märtsiga võrreldes," kommenteeris Swedbanki majandusanalüütik Tõnu Mertsina.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui Venemaa teatas kolmapäeval gaasitarne peatamisest Poolale ja Bulgaariale, tekkis ärevust mitmel pool mujal Euroopas.
Euroopa Liidu kuuenda sanktsioonide paketi eel on Venemaa asunud naftat usinalt välja saatma. Andmed näitavad, et ka Eesti sadamad on veel märtsis ja aprillis vilkalt Vene naftat vastu võtnud – paaril juhul aprillis isegi enam kui märtsis.
Eesti majandus ei istu Venemaa naftanõela otsas, aga kui Euroopa Liit otsustab tarnetest järsult ja täielikult keelduda, leidub ka ohvreid.
Mootoribensiini aktsiisi langetamise majanduslik mõju avalduks selles, et inimesed saaksid raha siseriiklikku esmatarbimisse suunata, kirjutab Eesti Õliühingu tegevjuht Mart Raamat vastuseks president Alar Karise majandusnõunikule Kaspar Ojale.
Maksunõustamise valdkonnas on väga oluliseks teemaks laenudega seotud maksuriskid, millele maksukonsultandid soovitavad üha enam tähelepanu pöörata. Numeri juhtiv maksukonsultant Peep Kalamäe selgitab, kuidas ettevõtte poolt osanikele, juhatuse liikmetele või teistele seotud isikutele antud laenud võivad ettevõttele kaasa tuua mitmeid maksutagajärgi, kui need ei vasta tavapärastele äritingimustele.