Kriminaaluurimine Elva vallas: sporditoetusi jagati omadele
Politsei on alustanud kriminaalmenetlust, et välja selgitada, kas Elva vallavalitsuse liige oli otsuse juures, kui vallavõim tema asutatud spordiklubile raha jagas.
Elva vallavalitsuse liige Margus Ivask on ühtlasi jalgpalliklubi FC Elva juhatuses. Kevadel osales ta vallavalitsuse hääletusel, kus kinnitati tegevustoetuste jaotamine ühehäälselt. Tegevustoetust jagati teiste hulgas Ivaski jalgpalliklubile, kes sai spordiklubidest suurima toe – rohkem kui 44 000 eurot.
Hõbe on tänavu hinnatõusult kullale alla jäänud, sest investorid otsivad kullas geopoliitiliste pingete, kaubandussõja ja majanduslanguse riskide vastu kaitset. Samas püsib hõbeda tööstuslik nõudlus tugev ja tänavu on oodata turul suurt puudujääki, mis toetab hinda ka edaspidi.