Tööstusettevõtted tootsid selle aasta mais püsivhindades pea 13% vähem toodangut kui aasta tagasi, teatas statistikaamet.

- Puidutööstuse maht oli mais eelmisest aastast viiendiku võrra väiksem.
- Foto: Andres Haabu
Statistikaameti juhtivanalüütiku Helle Bunderi sõnul vähenes töötleva tööstuse tegevusalade lõikes mais tööstustoodangu maht enamikus harudes. „Olulisematest tegevusaladest vähenesid puidu töötlemine (20,3%) ning elektriseadmete (11,9%), metalltoodete (12,4%) ja elektroonikaseadmete (14,6%) tootmine, vähesel määral toiduainete tootmine (1,4%),“ selgitas Bunder.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Ei ole lihtsalt uusi tellimusi,” tõdes Jõgeva lähedal puitmaju tootnud Puumajatehase OÜ tegevjuht Andres Poom. Kuna Põhjamaade turgudel kukkus nõudlus ära, pani majatootja oma tootmisliinid lõplikult seisma, koondas töötajad ja andis pankrotiavalduse sisse.
Puidutöösturite eksporditurgudel peaks kevad-suvel olema ehituse kõrghooaeg, kuid sel aastal on olukord vastupidine, mis viitab ettevõtjatele, et raskused jätkuvad, rääkis Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juht Margus Kohava.
"Ettevõttega ei juhtunud midagi, juhtus maailmaga," sõnas pankrotist ja koondamisest teatanud puidutööstuse Holzinvesti omanik Vello Kink. Kuigi nõudlust oleks, pole firmal tarneraskuste tõttu miskit klientidele pakkuda.
Hoolimata nõudluse langusest võib juba sügisel tabada Euroopat saepalgi defitsiit ning seeläbi saematerjali nappus, ennustab Rootsi puidutööstuste ühendus Skogsindustrierna oma suvises raportis.
Internetiühenduse olulisust on raske üle hinnata – see on nüüdseks nagu enamiku ettevõtete selgroog. Ühenduse tõrkumine võib töö täiesti seisata ning tuua kaasa tuhandeid või isegi kümneid tuhandeid kahju. See mõjutab tööviljakust, küberturvalisust, kliendikogemust, töötajate rahulolu – ning võib hakata pärssima isegi ettevõtte arengut.