Raivo Sormunen • 1. veebruar 2012
Jaga lugu:

Milder: soovin aktsiaostuga kinnitada usku Baltikasse

Rõivatootja Baltika juht Meelis Milder tegi Tallinna börsiajaloos midagi harukordset, paludes börsilt luba keeluperioodil firma aktsiaid osta.

Sotsiaalmeedias ja foorumites tekitas see kõva diskussiooni. Ühed hakkasid kahtlustama, kas insaider pole avalikkuse eest varjanud olulist börsiinfot. Teised pidasid seda raskustes ja pidevas rahanäljas viskleva ettevõtte odavaks turundustrikiks.

Meelis Milder kinnitab, et ostuhuviga soovib ta kinnitada oma usku firma finantsseisu ja väärtusse. „Soovin oma isiklike investeeringutega kinnitada usku ettevõtte finantsseisu ja tulevikuväärtusesse. Seda eriti praeguses olukorras, kus Baltika aktsia hind on langenud ajaloo madalaimale tasemele, samas kui ettevõte on avaldanud viimaste aastate positiivseimaid majandustulemusi,“ märgib enam kui kolm aastat kahjumis virelnud rõivatööstuse juht.

„Pean ainuõigeks taolisi tehinguid teha oma nimel avalikult ning kõikidele reeglitele vastavalt, seega on mul väga hea meel, et börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon mulle selle võimaluse andis. Esitasin taotluse erandi tegemiseks aktsiate ostmiseks keeluperioodil 13. jaanuaril ja kordan börsile esitatud taotluses öeldut, et ma ei omanud lisaks börsile avaldatule täiendavalt olulist siseinformatsiooni ega tee tehingut selle põhjal,“ lisas Milder, kes sai loa osta sel nädalal 6000 euro eest Baltika aktsiaid.

29. veebruaril avaldab Baltika oma 2011. aasta neljanda kvartali tulemused.Baltika üllatas investoreid möödunud aasta 16. detsembril, märkides et tänu efektiivsuse kasvule ja tugevale kulude kontrollile andsid oktoober ja november kokku 1,1 miljoni eurose puhaskasumi.Sellest tulenevalt on oodatakse ka Baltikale möödunud aasta viimaseks kvartaliks esimest kvartalikasumit pärast 2008. aasta kolmandat kvartalit.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast. Vajadusel osta päevapilet või tellei leht.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum