ÄP valimispäevik: Lillo kaunistab end kondoomiga

Lillo kondoom.  Foto: Lillo FB postitus

„Ma pole ajakirjanik, laulja ega meelelahutaja,“ teatab Reformierakonna üldnimekirja kaheksas number Kalev Lillo erakonna ametliku lehe endatutvustuses.

„Olen juba 20 aastat osalenud poliitikas ja töötanud eesmärgiga teha Eesti paremaks. Olen selles töös lähtunud ühest ja ainukesest eesmärgist, mis kirjas Põhiseaduses: meie ühiseks eesmärgiks on säilitada iseseisev Eesti riik, Eesti rahvus ja keel ning kultuur,“ seisab seal (kirjaviis muutmata – toim).

Facebookis jagab Lillo selle teksti juures nähtavat pilti koos tekstiga: „Jaga see pilt oma sõbra seinale. Sõbrale, kellel puudu see kolmas. Et säiliks meie rahvas ja Eesti riik. Ja et kolmas laps peres saaks uueks tavaks.“

Iseenesest pole kondoomid RE valimiskampaanias midagi uut. Ka Lillo RE valimisnimekirjas pole midagi uut. Tegelikult ei ole ka vastuolu kampaaniatrikkide ja ametliku kuvandi vahel midagi uut.

Lillo 8. koht RE üldises valimisnimekirjas tekitas küsimuse, missuguste teenete eest on suhteliselt silmapaistmatu riigikogu liige selle pälvinud. Lillo oli mäletatavasti Reformierakonna rahastamisskandaali võtmetegelasi, kes tänas koos Kristen Michaliga südamest Eesti inimesi neile osutatud toetuse eest pärast seda, kui RE musta raha kriminaalasi lõpetati süüdistuse esitamiseks kõlbavate tõendite puudumise tõttu. Kriminaalmenetluse seadustiku kohaselt tõlgendatakse kõrvaldamata kahtlus kahtlustatava kasuks.

Nii Michal kui ka Lillo panevad kindlalt edasi. Üks rahastamisskandaal ees või taga.

Üks vastus Lillo kõrge kohta kohta valimisnimekirjas peitub Äripäeva loos „Reformi reha“.

Hetkel kuum