Äripäeva valimispäevik • 26. veebruar 2015 kell 9:28

Poliitvaalad rullisid ettevõtjast üle

Äripäeva valimispäevik.  Foto: Anti Veermaa

Kolmapäevane valimisdebatt ETV otsestuudios tõi vaatajateni kuue erakonna esindajad, kes on viimaste küsitluste põhjal ületamas riigikogusse pääsemise künnist. Üks kandidaat põrus.

Enn Meri, kes on kogenud ettevõtja, peab poliitikas veel leppima uustulnuka rolliga. Eilses debatis näitasid enesekindlamad kolleegid, et asjalikest mõtetest pole kasu, kui vaataja ei kuule ega näe neid. Stuudios takerdus Meri mitmel korral mõtete sõnastamisega, kasu ei olnud ka saatejuhtidest, kes üritasid Vabaerakonna esindajat tagasi reele lükata.

Mullu aasta ettevõtja elutööpreemia pälvinud Meri on öelnud, et tema erakonna eesmärk on riigikogusse pääsedes hakata poliitiliseks „kombluspolitseiks“. Kahjuks ei tundu sellisel korravalvajal praegu olevat piisavalt teravaid hambaid, et kedagi ohjeldada, rääkimata tagaajamisest.

Kuna laupäeval ristavad mõõgad peaministrikandidaadid, siis võib loota, et kõik on aru saanud korraliku ettevalmistuse vajalikkusest. Eriti palju tööd on Meri erakonnakaaslasel Artur Talvikul – kas suure kisaja suust kostub ka konstruktiivsust, mis veenaks valijat, et tegemist võib olla pädeva kandidaadiga. Kui ei, siis rullivad konkurendid Vabaerakonnast taas üle.

Hetkel kuum