Apteekri lähtetoetus paneb mõtlema

24. mai 2014, 09:53

Noored lähevad küll apteeki tööle, kuid eelistavad nii finants- kui sotsiaalsetel põhjustel praegu tõepoolest pigem tõmbekeskustes asuvaid kui maa-apteeke, tõdeb proviisoriõppe tudeng Kadri Sirkas.

Apteegituru seadusemuudatused näevad muu hulgas ette ühekordse 15 000eurose lähtetoetuse neile proviisoritele ja farmatseutidele, kes asuvad tööle väljaspool maakonnakeskuseks olevat linna või sellega piirnevat ala. Küsimus on, kas lähtetoetuste süsteemi rakendamine viiks noori apteekreid maale ja, ehk veel tähtsamgi, hoiaks neid seal.

Kvaliteetse apteegiteenuse pakkumine on vastutusrikas ülesanne ning vajab vastavat tasu, mida paraku vaid suurema käibega asutused pakkuda suudavad. Sestap tundubki töö, olgugi et sisult samasugune, linnas atraktiivsem kui maal. Seega võib tõdeda, et noored lähevad küll apteeki tööle, kuid eelistavad nii finants- kui sotsiaalsetel põhjustel praegu tõepoolest pigem tõmbekeskusi.

Samas on nende hulgas mitmeid, kes unistavad rahulikust ja majanduslikult tasuvast tööst maapiirkonnas, kuid peavad seda tõenäolisemaks hilisemas eas, mil elu on n-ö paika loksunud ja jalad alla saadud. Eelkõige neile apteekritele ongi lähtetoetused suureks abiks ja stiimuliks oma plaanid varem käiku lasta. Kuid toetus annab kindlasti mõtlemisainet ka apteekritele, kes on hinges põlised linlased.

Igatahes astutakse lähtetoetuste jagamisega üks suur samm ka maa-apteekide säilimise poole.

Autori pikem arvamuslugu ilmus ajalehes Meditsiiniuudised

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. May 2014, 09:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing