Apteegikorralduse eelnõu läbis teise lugemise

1321-aripaev 20. mai 2014, 12:44

Riigikogus läbis teise lugemise ravimiseaduse ja tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille järgi üldapteegi tegevusluba ei või olla ravimite hulgimüügi ettevõtetel ega nendega valitseva mõju kaudu seotud ettevõtetel.

Samuti näeb see eelnõu ette, et 4000 või enama elanikuga asulas kehtestatakse ajutine piirang, mille järgi saab seal kuni 2015. aasta 9. juunini apteeki avada ainult kohaliku omavalitsuse ettepanekul ja ravimiameti nõusolekul, vahendas riigikogu pressiteenistus.

Haruapteeke saab seadusemuudatuse järgi tulevikus asutada ainult maapiirkonnas ja väiksemates linnades, kus elab alla 4000 elaniku. Lisaks näeb eelnõu ette, et üldapteekidele antakse võimalus korraldada patsiendi soovil ravimite kättetoimetamist. Seadusemuudatus käsitleb ka proviisori ja farmatseudi lugemist tervishoiutöötajateks, apteegibussi asutamist ja töökorraldust, apteekritele maal töötamiseks lähtetoetuse maksmist ning apteegi avamise lihtsustamist väikesaartel.

Eelnõu ette kandnud sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof rääkis, et riigikohtu eelmise aasta 9. detsembri otsusega tunnistati põhiseaduse vastaseks ja kehtetuks asutamispiirangud uute apteekide rajamisel ja praeguste apteekide laienemisel või asukoha muutmisel linnades.

Pikhofi sõnul on plaanitava eelnõu üheks oluliseks eesmärgiks kaitsta apteeke ja ravimite kättesaadavust maapiirkondades ning seepärast kirjutati seadusesse sisse ka üheaastane apteekide asutamise piirang 4000 või enama elanikuga asulates ja linnades.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    20. May 2014, 12:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing