Raido Neemre • 17. detsember 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Venemaa rikkurid kaotasid kahe päevaga 10 miljardit dollarit

Foto: Bloomberg

Venemaa 20 rikkaimat inimest kaotasid sellel nädalal 10 miljardit dollarit, kuna Venemaa Keskpank tõstis intressimäärasid, võitlemaks Lääne sanktsioonidega, mis on rubla põrmustanud ja saatnud riigi RTS indeksi madalaimale tasemele alates 2009. aasta märtsist.

Miljardäride vara on 2014. aastal kokku kukkunud tervelt 62 miljardit dollarit, selgub Bloombergi miljardäride indeksist.

Euroopa Liit ja USA piiravad Venemaa ettevõtete ligipääsu finantsturgudele, karistamaks president Putinit Krimmi annekteerimie eest.

Venemaa probleeme on halvendanud ka naftahinna langus; nafta on riigi majanduse üks alustalasid.

Juuni lõpust saadik on rubla kukkunud tervelt 50%. Toornafta hind on langenud viimase viie aasta madalaimale tasemele peale seda, kui Araabia Ühendemiraadid ütlesid, et OPEC ei kavatse nafta tootmist piirata.

Vastuseks tõstis Venemaa Keskpank oma intressimäära 17% varasemalt 10,5%-lt.

“Optimistid, kes uskusid märtsis, et kõik saab olema lõpuks korras, mõistavad nüüd, et mitte miski ei ole korras,” sõnas Kremi endine nõunik Stanislav Belkovski.

“Venemaa rikkad võtavad seda situatsiooni väga negatiivselt, kuid neil ei ole vahendeid seda olukorda ka ümber pöörata,” lisas ta.

“Suurim kaotaja on olnud Leonid Mikhelson, kes on aasta algusest saadik kaotanud 8,7 miljardit dollarit. Mihkelson on OAO Novateki, Venemaa suuruselt teise maagaasi tootja juht.Tema varanduse väärtuseks hindab Bloomberg 9,2 miljardit dollarit.

Teine suurim kukkuja on olnud Gennadi Timtšenko, kes on kaotanud sellel aastal 7,8 miljardit dollarit. Timtšenko omab 23,5% Novatekist ning temale pandi märtsis peale isiklikud sanktsioonid. Tema varanduse väärtuseks hinnatakse 3,2 miljardit dollarit.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt