Mait Kraun • 14. oktoober 2015 kell 20:00

Börs: Wal-Mart vedas turgu alla

New Yorgi börs  Foto: EPA

USA aktsiad odavnesid täna teist päeva järjest. Tulemuste hooaeg pole hästi alanud – Wal-Mart prognoosis kasumi langust ning JPMorgani kvartalitulemused valmistasid pettumuse, vahendab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 indeks kukkus 0,5 protsenti, 1994 punktile. Dow Jonesi indeks kukkus 0,9 protsenti, 16 924 punktile.

Wal-Marti suur kasumiprognoosi vähendamine on raputanud tervet turgu. Kardetakse nii USA kui ka globaalse majanduskasvu pärast,“ ütles investeerimisfirma Stifel, Nicolaus & Co rahahaldur Chad Morganlander. „Investorid on vaatavad üle S&P ettevõtete tuleviku kasumite kasvuprognoosi. See on pannud täna turule kaane peale.“

Wal-Marti aktsia 10protsendiline odavnemine tõmbas kaasa kogu aktsiaturu, mis oli kauplemispäeva algust alustanud stabiilselt. Eelmisel nädalal tegi S&P 500 indeks suurima tõusu alates detsembrist. Turud on praeguseks hoo maha võtnud ning investorid ootavad suurfirmade kvartalitulemusi. Tähtsamatest ettevõtetest teatavad oma kvartalitulemused Goldman Sachs, Citigroup ja UnitedHealth Group.

Nii Brenti kui ka WTI toornafta hind kukkus vähem kui 0,1 protsenti. Kummagi barreli hind oli päeva lõpuks vastavalt 46,56 ja 49,17 dollarit. Kulla hind tõusis täna 1,82 protsenti, 1186 dollarile untsist, mis on nelja kuu kõrgeim tase.

Hetkel kuum