Mait Kraun • 20 jaanuar 2016

Aasia turud kukuvad jõuliselt

Austraalia börs  Foto: EPA

Hongkongi aktsiad jõudsid kolme ja poole aasta madalaimale tasemele ning Jaapani Nikkei indeks sisenes karuturule, vahendab MarketWatch.

Nafta hind kukub edasi ja see on pannud turud uuesti langema. Ei aita ka spekulatsioonid, et Hiina valitsus võib majanduse stimuleerimist laiendada.

Hang Sengi indeks langes täna 3,82 protsenti, 18 886 punktile. Viimati oli indeks alla 19 000 punkti taseme 2012. aasta juulis.

Jaapani Nikkei indeks on kukkunud 3,7 protsenti – juunikuisest tipust on indeks odavnenud juba 21 protsenti, mis tähendab, et Jaapani aktsiaturg on karuturule jõudnud (vähemalt 20 protsendi suurune langus eelmisest tipust).

Lõuna-Korea Kospi kukkus 2,34 protsenti. Shanghai Composite kaotas 1,1 protsenti ja Austraalia S&P/ASX 200 kukkus 1,3 protsenti. Austraalia aktsiaturg on aprillis saavutatud tippudest taandunud 19 protsenti.

Samal ajal jõudis Hongkongi dollar USA dollari suhtes madalaimale tasemele alates 2007. aastast. Ühe USA dollari eest tuli välja käia 7,8228 Hongkongi dollarit.

Nafta hinna langus süvenes ja WTI barrelihind langes alla 28 dollari. Investorid muretsevad lisaks ka Hiina majanduskasvu pärast. Valitsus ei ole veel suuremast stimuleerimisest teatanud.

„Keegi ei taha praegu ette astuda ja ostma hakata ajal, mil nafta hind kukub alla 28 dollari,“ ütles investeerimisfirma CLSA kaupleja Robert Levine.

 

Hetkel kuum