Pille Ivask • 22 märts 2016

OPECi juht loodab aprilli kohtumise edule

OPECi peasekretär Abdullah al-Badri  Foto: epa

OPECi peasekretär Abdullah al-Badri avaldas lootust, et aprillis toimuval OPECi tippkohtumisel tehakse edusamme ning märkis, et Iraan võib nafta tootmismahtude fikseerimise plaaniga liituda.

Badri märkis, et Iraan tahab eksporti elavdada ning seetõttu on riigile tarvis, et nafta hind oleks kõrgem kui praegu, vahendab Reuters. See viitab tema hinnangul sellele, et Saudi Araabia eestvedamisel sündinud nafta tootmismahtude fikseerimise plaan saab Iraani kujul uue liikme.

„Ma loodan, et kohtumine tuleb positiivne,“ lausus Badri ja lisas, et ta loodab nafta hinna jätkuvat tõusu. „Ma ei arva, et hind läheb kõrgeks, ent ma usun, et see jõuab keskmise tasemeni,“ lisas ta.

Badri avaldas lootust, et ehk õnnestub naftaturul saada omavaheliste kokkulepete tulemusena lahti 300 000 barrelist üleliigsest toornaftast, mis peakski hinnataset kergitama.

Mitu OPECi delegaati on öelnud, et tootmismahtude külmutamine on üksnes eelmäng ning aasta lõpus kärbitakse ka tootmismahte. Badri väitis, et kommentaare on sel teemal veel vara anda. 

Hetkel kuum