Mait Kraun • 26. aprill 2016 kell 17:15

Investorid jooksevad arenevate turgude varadele tormi

Ka Argentina aktsiaturg on tõusnud.  Foto: EPA

Investorid on üksteise võidu investeerimas arenevate turgude võlakirjadesse ja ka aktsiatesse, kirjutab CNN Money.

Ainuüksi viimase kahe kuu jooksul on arenevate turgude võlakirjadesse investeeritud 10 miljardit dollarit. Ekspertide sõnul on tegemist märkimisväärse trendimuutusega. Nimelt viisid investorid 2013-2015 aastatel arenevate turgude võlakirjadest ära 103 miljardit dollarit, selgub Bank of America Merrill Lynchi andmetest.

Raha on hakanud voolama ka arenevate turgude aktsiaturgudele. MSCI arenevate turgude indeks on sellel aastal kallinenud 5,5 protsenti – see on tunduvalt suurem kasv kui USA või Euroopa aktsiaturgudel.

Brasiilia, Argentina ja Venemaa aktsiaturud on sellel aastal kallinenud juba 10 protsenti või rohkem. Lõuna-Aafrika ja Mehhiko turud on samuti tõusuteel.

„Arenevate turgude varad on praegu väga head minekut näitamas,“ ütles BlackRocki peastrateeg Richard Turnill.

Ekspertide sõnul on investorite huvi tekitanud mitmed võtmefaktorid:

1) Toorainete hinnatõus on aitanud parandada paljude arenevate turgude majandusolukorda.

2) Föderaalreserv on intressimäärade tõstmisel tagasihoidlikum. Keskpank prognoosib, et sellel aastal tõstetakse intresse vaid kaks korda. Madalad intressid suunavad investorid kõrgema tootlusega jahimaadele.

3) Dollari tugevnemine on peatanud ning arenevate turgude valuutad on taastumas. Nõrgem dollar teeb dollaris võetud võlgade tasumise lihtsamaks.

 

Hetkel kuum