USA turud olid täna languses. Kommunaalteenuste sektori tõusu varjutas maikuu ülimalt kehv tööraport.
Dow Jonesi suurim kukkuja oli
Goldman Sachs. S&P 500 suurim edeneja oli 1,66% tõusuga kommunaateenuste sektor; finantssektor aga kukkus ligi 1,4%.
S&P 500 ületas lühiajaliselt psühholoogilise 2100 punkti taseme, kuid sulgus madalamal.
Mai tööraporti kohaselt loodi eelmisel kuul 38 000 uut töökohta, mis jääb teravalt analüütikute prognoosile alla. Analüütikud märkisid, et Verizoni töötajate streik muutis numbri tõenäoliselt madalamaks kui see oleks muidu olnud.
“Kui me ka kohandaksime numbrid streigi järgi, siis oleks see sellegipoolest väga nõrk raport,” sõnas TIAA Global Asset Managemeni ökonomist Tim Hopper, lisades, et kolme kuu trend jäi positiivseks ning uute töökohtade loomine peaks vähenema, kuna majandus liigub täistööhõive suunas.
“Me usume, et
Föderaalreserv on valmis tõstma
intressimäärasid. Ma ei näe põhjust, miks nad peaksid ka tänaseid numbreid arvesse võttes seda mitte tegema,” märkis Hopper.
Fedi futuuride kohaselt prognoosivad turud, et juunis tõstetakse intressimäärasid 8% tõenäosusega ning juulis 33% tõenäosusega, selgub RBS andmetest.
Septembri intressimäärade tõusu protsendiks on aga 54 ning detsembris prognoositakse võimalikkuseks koguni 90%.
Föderaalreservi juht
Janet Yellen teeb esmaspäeval vahetult enne keskpanga 14-15. juunil toimuvat kohtumist, avalduse.
“Ma arvan, et oluline on jälgida, mida Janet Yellen järgmiste nädalate jooksul ütleb,” sõnas Raymond Jamesi analüütik Scott Brown.
USA toornafta futuurid kukkusid 55 senti ehk 1,12% ning barreli hinnaks kujunes 48,62 dollarit. USA naftapuurtornide arv kasvas esimest korda viimase 11 nädala jooksul.
Augusti kullafutuurid tõusid 30,30 dollari võrra 1242,90 dollarile untsi eest.
Dow Jones tegi 0,43% kukkumise ning sulgus 17761,25 punktil. S&P 500 kukkus 0,29% ning lõpetas päeva 2099,13 punktil. Nasdaq sulgus 0,58% langusega 4942,52 punktil.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.