Kadi Neemre • 30. august 2016 kell 20:13

Börs: turud ootavad reedest tööraportit

Foto: EPA

USA turud olid täna languses; peamisteks kukkujateks olid kommunaalteenused. Analüütikuid rõõmustas tugev tarbijate kindlustunne, kuid ootusärevuses ollakse reedese tööraporti osas.

“Peale eelmisel nädalal toimunud Föderaalreservi kohtumist on kogu tähelepanu nüüd koondunud tööraportile,” sõnas Spectrum Management Groupi juht Bob Phillips. “Kui tööraport saab olema positiivne, siis tõenäoliselt ootab turge ees suur müügilaine.”

Reutersi küsitletud analüütikud prognoosivad, et USAs lisandus augustis 180 000 uut töökohta.

Investorid otsisid jätkuvalt vihjeid Föderaalreservi järgmise sammu kohta peale Föderaalreservi asejuhi Stanley Fischeri kommentaari, et tööturg on peaaegu saavutanud oma täisvõimsuse.

Tööraportil on Föderaalreservi otsusel intressimäärade tõstmise osas võtmeroll.

“Me oleme ametlikult intressimäärade tõstmise turul, hoolimata sellest, et praeguse seisuga on toimunud vaid üks intressimäära tõus,” sõnas Rosenthal Wealth Management Groupi president Larry Rosenthal.

Tarbijate kindlustunde indeks tõusis augustis 101,1 punktile; analüütikud prognoosisid indeksi väärtuseks 97 punkti.

“Tarbijate kindlustunne on tugev ning see läheb hästi kokku Fedi sooviga tõsta intressimäärasid,” sõnas First Standard Financiali turustrateeg Peter Cardillo.

Cardillo ei usu aga, et intressimäärad järgmisel kuul tõusevad, pigem panustab ta tõusule selle aasta lõpus.

Ka Apple oli täna Wall Streeti radaril; ettevõte tegi enam kui 1% languse peale Euroopa Komisjoni nõudmist, mille kohaselt peab ettevõte tagastama Iirimaale enam kui 14,5 miljardi dollari väärtuses maksuraha.

Iirimaa on juhtumis aga Apple’i poole peal ning ähvardab minna kohtusse.

USA toornafta hind kukkus 1,34% ning barreli hinnaks kujunes 46,35 dollarit.

Detsembri kullafutuurid kukkusid 10,60 dollarit ning kullaunts maksis 1316,50 dollarit.

Dow Jones kukkus 0,30% ning sulgus 18448,24 punktil. S&P 500 sulgus 0,20% languses 2176,12 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,18% kukkumisega 5222,99 punktil.

 

Hetkel kuum