Mait Kraun • 3. oktoober 2016 kell 11:33

Nafta ületas 50 dollari piiri

Naftatootmine USAs.  Foto: Bloomberg

Nafta hind ületas 50 dollari taseme ja jõudis kõrgeimale tasemele alates augustist, vahendab CNBC.

Hinnatõusu toetab jätkuvalt OPECi liikmete kokkulepe, mille kohaselt seatakse naftatootmisele piirang. Sellegipoolest kardetakse, et lepe ei ole ülepakkumise leevendamiseks piisav ja see võib nafta hinna uuesti langema panna. Paljud kauplejad hakkasid veidi ennatlikult ka hinnalangusele panustama.

Brenti toornafta on täna kallinenud 0,80 protsenti ja WTI on lisanud 0,81 protsenti. Brent ületas tähtsa taseme ning barrel maksab 50,59 dollarit. WTI barrel kaupleb 48,63 dollari juures.

OPEC teatas eelmisel nädalal, et liikmesriikide naftatoodangut vähendatakse 32,5-33 miljonile barrelile päevas. Praegu ulatub igapäevane tootmine 33,5 miljoni barrelini. Detailid avalikustatakse uuel kohtumisel novembris.

Analüütikud on kokkuleppesse suhtunud skeptiliselt, aga suur osa kauplejatest loobus hinnatõusu tõttu oma langusele panustavatest positsioonidest, mis surus hinna üle 50 dollari barreli eest. Viimati oli barreli hind nii kõrgel augusti lõpus.

„Analüütikute leige vastuvõtt meelitas inimesi naftat müüma, aga seda tehti veidi liiga vara. Naftaturg on alati endast veidi eespool ja nii ka seekord,“ ütles Saxo Banki kaubabörside strateegiajuht Ole Hansen.

Tõenäoliselt kasvab OPECi tootmine septembris 33,6 miljonile barrelile päevas, mis on viimase aja üks kõrgemaid tasemeid.

Hetkel kuum