Mait Kraun • 31. oktoober 2016 kell 17:58

Edukas jalgpallur säästab 70% sissetulekust

Glover Quin (paremal) mängus Chicago Bearsi vastu.  Foto: EPA

Ameerika jalgpalli liigas NFL mängiva Glover Quini investeeringud muudavad tõenäoliselt varsti tema sissetuleku kaks korda suuremaks, kirjutab CNBC.

Detroit Lionsi klubis mängiv Quin alustas investeerimisega juba varakult – oma karjääri kolme esimese aasta jooksul pani ta kõrvale 70 protsenti oma sissetulekutest. Raha investeeris ta suurema turuväärtusega börsifirmadesse. Tal jäi esialgu üle 6000 dollarit kuus, millega tema pere edukalt ära elas.

Kui Quin sõlmis 2013. aastal sõlmis Lionsitega viis aastat kestva 23,5 miljoni dollari suuruse lepingu, muutus ka tema strateegia riskantsemaks. Praegu paneb ta 10-20 protsenti oma varadest idufirmadesse. Näiteks on ta raha paigutanud Health Warriori ja PeerWelli.

Quin ja tema finantsnõustaja Humble Lukanga prognoosivad, et viie aasta jooksul on tema investeerimisportfell kasvanud sama palju kui ta on selle ajaga NFLis raha teeninud. „Kui tema leping läbi saab, siis ta on oma kaheksa-aastase karjääri jooksul NFLis teeninud kokku 21 miljonit dollarit.“

„Nagu oleks NFLis kaks karjääri teinud,“ ütles Quin. Tõsi, tema aastapalk on küllaltki kõrge - 4,7 miljonit dollarit - ning keskmisel inimesel on selleni raske püüelda. Sellegi poolest on võimalik iga palga puhul midagi kõrvale panna ja mida varem seda teha, seda suurem on liitintressi mõju.

Quin ütleb, et edukaks investeerimiseks on vaja konkreetset strateegiat ja seda tuleb rangelt järgida.

 

Hetkel kuum