Mait Kraun • 16. november 2016 kell 16:15

Analüütikud: võtke pankade aktsiatega saadud kasumid välja

Foto: Bloomberg

USA presidendivalimistele järgnenud pangandussektori aktsiate tõus on liiga kaugele läinud, hoiatavad investeerimisfirma Robert W. Bairdi analüütikud, vahendab MarketWatch.

„Võtke kasumeid ja vähendage valikuliselt pangandussektori aktsiate osakaalu,“ kirjutas investeerimisfirma analüütik David George klientidele saadetud kirjas.

George andis Bank of America (BofA) aktsiale ostusoovituse asemel neutraalse hinnangu. Tõsi, aktsia hinnasihti tõstis ta siiski 18 dollarini, mis on 10 protsenti praegusest tasemest kõrgemal. Eelmine hinnasiht oli 17 dollarit. George ütles, et talle BofA meeldib, sest võimendusega käiakse hästi ümber ning kapitali tootlus peaks paranema. Sellegi poolest soovitab analüütik ära oodata „suure hinnalanguse“ ja siis alles aktsiat osta.

Bank of America aktsia tõusis viis päeva järjest, täna on aktsia odavnenud aga 2,2 protsendi võrra. Eelmise nädala teisipäevast alates (presidendivalimistest alates) on aktsia tõusnud lausa 18,6 protsenti ja jõudnud kaheksa aasta kõrgeima tasemeni.

„Investorid peaksid oma kasumid välja võtma ning ootama edasisi tõendeid, et makromajanduse trendid ja regulatsioonid paranevad,“ kirjutas George.

SPDR Financial Select Sector börsil kaubeldav fond, mis järgib finantssektori aktsiaid, on täna odavnenud 1,5 protsenti. Viimase nädala jooksul on fond kallinenud 11 protsenti. Võrdluseks võib tuua, et Dow Jones on sama ajaga lisanud 2,9 protsenti ja S&P 500 on tõusnud 1,7 protsenti.

Hetkel kuum