Mait Kraun • 4 jaanuar 2017

Kuidas koostada võitjaportfelli?

New Yorgi börsihoone.  Foto: EPA

Uuest uuringust selgub, et investorid, kes püüavad 2017. aastal turgu edestada, peaksid kasutama niinimetatud barbelli strateegiat, kirjutab CNBC.

Barbelli strateegia kohaselt ostab investor aasta alguses 10 alamsektorit (sub-industries), millel on eelmisel aastal kõige kehvemini läinud ning 10 alamsektorit, mis on andnud eelneval aastal kõige kõrgemat tootlust, selgub uuest uuringust.

„Selle asemel, et võtta "eelmise aasta võitjad" või "osta madalal ja müüa kõrgel", tuleks eelmise aasta tootluste alusel moodustatavas portfellis investeerida mõlemasse. Ajalugu näitab, et investoritel on paremini läinud, kui nad on ostnud eelmise aasta 10 parimat alamsektorit ja ka 10 halvimat alamsektorit,“ ütles uuringu läbi viinud CFRA peastrateeg Sam Stovall.

Kui investor oleks viimase 25 aasta jooksul iga aasta alguses nõnda portfelli koostanud, oleks ta keskmine aastatootlus olnud 14 protsenti. Võrdluseks võib tuua, et Standard & Poor’s 500 indeksi keskmine tootlus on samal ajal olnud 7,6 protsenti. Strateegia aitas indeksit ületada 77 protsendil juhtudest, selgub CFRA kogutud andmetest.

Hetkel kuum