Mait Kraun • 25 jaanuar 2017

Jaapani aktsiaturg hüppas kõrgemale

Vihmavarjuga mees Tokyo börsiindekseid kajastava tabloo ees.  Foto: EPA

Jaapani aktsiaturud tõusid tublisti, sest investorite riskivalmidus paranes. Selle põhjuseks on nii majandusandmed kui ka USA aktsiaturgude jõudmine rekorditeni ning dollari tugevus, vahendab MarketWatch.

Jaapani aktsiatel on täna läinud eriti hästi. Nikkei indeks tõusis täna 1,43 protsenti, 19 057 punktile. Teised tähtsamad Aasia turud kerkisid alla 1 protsendi.

Austraalia S&P/ASX 200 indeks tõusis 0,4 protsenti, sest toorainete hind tõuseb ning see aitas kaevandusfirmade aktsiatel kallineda.

Näiteks Rio Tinto kallines 3,8 protsenti ja jõudis kahe ja poole aasta kõrgeimale tasemele, sest ettevõte otsustas osa oma kivisöeärist müüa Hiina ettevõttele. Tehingu mahuks kujunes 2,45 miljardit dollarit. Kivisöega seotud varadest vabanemine aitas investorite meeleolu parandada, ütles CMC Marketsi peaanalüütik Rick Spooner.

BHP aktsia kallines 3,3 protsenti ja jõudis kõrgeimale tasemele alates 2015. aasta juunist. Vase hind tõusis Londoni metallibörsil 1,8 protsenti, sest investorid panustavad Trumpi infrastruktuuri plaanile.

Hongkongi Hang Sengi indeks tõusis 0,4 protsenti ja Lõuna-Korea Kospi 0,1 protsenti, sest riigi majandus kasvas oodatust kiiremini. Teistest majandusandmetest tasub välja tuua, et Jaapani eksport kasvas detsembris. See oli esimene tõus 15 kuu jooksul.

Hiina Shanghai Composite tõusis 0,2 protsenti. Kauplemisaktiivsus on väike, sest Hiinas lähenevad pühad. „Enne pühasid pole investoritel motivatsiooni turule tulla,“ ütles maaklerfirma UOB Kay Hiani strateeg Hannah Li.

USAs jõudsid Standard & Poor’s 500 ja Nasdaq Composite kõigi aegade rekordini. Dow Jonesil jäi 20 000 punkti piirist puudu alla 100 punkti.

Hetkel kuum