Liina Laks • 22. september 2017 kell 7:35

Suri maailma rikkaim naine

Liliane Bettencourt  Foto: Reuters/Scanpix

Eile suri 94aastasena Liliane Bettencourt, Prantsusmaa kosmeetikakontserni L'Oreal pärijanna ning maailma rikkaim naine.

Bloombergi miljardäride indeksi hindas naise varanduseks 42,5 miljardit dollarit ning Forbesi andmetel oli tegu maailma rikkuselt 13. inimesega.

Bettencourt oli L'Oreali rajaja Eugene Schuelleri ainus laps ning naise eluajal jõudis firma kasvada pisikesest Pariisi ettevõttest üheks maailma suurimaks ilutoodete kontserniks.

Bloombergi andmetel on Bettencourti surmal mõju ka Nestlele – viimasel on L'Orealis ligi 23protsentine osalus. Šveitsi toidutootja on aga varem sõlminud Bettencourti perekonnaga lepingu, mille järgi ei tohi kontsern L'Orealis vähemalt kuus kuud peale naise surma osalust kasvatada. Nestlel on olnud L'Orealis ka suurem osalus, kuid viimane ostis kolm aastat tagasi 8 protsenti oma aktsiatest šveitslastelt tagasi.

Bettencourti varandus läheb nüüd üle tema tütrele Francoise Bettencourt-Meyersile, kellest saab ema asemel maailma rikkaim naine. 64aastane Meyers juhib Bloombergi andmetel perekonna investeerimisfirmat ning on akadeemikuna kirjutanud raamatuid näiteks Kreeka mütoloogia kohta.

Hetkel on maailma rikkaim naine Bloombergi miljardäride indeksi järgi 67aastane Alice Walton, kes on Walmarti kontserni pärijanna. Tema varandust hinnatakse 38,1 miljardile dollarile.

Hetkel kuum