Märt Belkin • 28. september 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Trumpi plaan viis väikefirmad lendu

USA president Donald Trump
USA president Donald Trump  Foto: Scanpix/Reuters

USA presidendi Donald Trumpi hiiglaslik maksuplaan ajas dollari tõusule ning viis lendu USA väiksema turuväärtusega ettevõtteid koondava börsiindeksi.

Tugevam dollar pani surve alla arenevate turgude valuutad ja võlakirjad ning lükkas MSCI Aasia ja Vaikse ookeani indeksi 0,4% allapoole kuu aja madalaimale tasemele. Jaapanit see indeks ei kajasta.

Jaapani Nikkei 225 indeks liikuski teises suunas ning kosus pisut. Tõusu näitas ka USA turg – tööstusindeks Dow kasvas 0,25 protsenti, S&P 500 tõusis 0,4 protsendi jagu.

Tõeliselt lendu viis Trumpi väikese ja keskmise suurusega ettevõtteid soosiv maksuplaan aga väiksema turuväärtusega USA firmasid koondava indeksi Russel 2000, mis kasvas 1,9 protsenti ajaloo kõrgeima tasemeni. Ühtlasi oli hommikune kasv ka kuue kuu suurim päevane tõus.

„Trumpi maksuettepanekut nähti kui sammu edasi,“ ütles Reutersile investeerimisfirma Daiwa Securities strateeg Hirokazu Kabeya.

USA presidendi plaan näeb ette ettevõtete tulumaksu langetamist, maksukärped väikefirmadele ning kõige suurema sissetulekuga inimeste maksumäära alandamist. Lisaks pakub kava välja ühekordse madala maksumäära firmadele, kes tahavad enda välismaal akumuleeritud kasumeid välja võtta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt