Mait Kraun • 14. märts 2018 kell 16:38

Google pani bitcoini järsult kukkuma

Google  Foto: EPA

Bitcoini hind on täna kukkunud 9 protsenti, sest Google teatas, et krüptovaluutadega seotud reklaame neilt enam osta ei saa, vahendab CNBC.

Facebook, mis on interneti reklaamiturul Google’i järel teisel kohal, võttis jaanuaris ette sarnase sammu. Bitcoini hind on täna langenud 9 protsenti, 8320 dollarini. Veel päeva alguses maksis üks bitcoin üle 9000 dollari, selgub Coindeski andmetest.

Tehnoloogiagigant Google uuendas täna oma finantsteenuste poliitikat ning „krüptovaluutade ja sellega seotud sisu“ reklaamimine keelatakse. Uued reeglid hakkavad kehtima juunist alates.

Jaanuaris, mil Facebook teatas oma keelust, kukkus bitcoin ühe päevaga 12 protsenti. Sotsiaalmeedia firma keelas ära binaarsete optsioonide, ICOde ja krüptovaluutade reklaamimise.

Täna arutatakse USA Kongressis krüptovaluutade ja ICOdega seotud teemasid, mis võib samuti hinda mõjutada. Investorid kardavad ka Hiina järgmisi samme, millega võidakse krüptorahade turgu veelgi rohkem piirama hakata.

Ka teised krüptovaluutad odavnesid. Ethereum kukkus 7 protsenti ning kaupleb 640 dollari juures. Ripple kukkus 7,6 protsenti, selgub Coinmarketcapi andmetest.

Hetkel kuum