British Airways avastas veel kaks krediitkaardiandmete leket

Foto: EPA / EFE
Lauri Teder • 25. oktoober 2018 kell 18:05

British Airwaysi omanik IAG tunnistas neljapäevases börsiteates, et avastas septembrikuise andmevarguse uurimise käigus veel lekkeid, vahendab BBC.

British Airwaysi kodulehel mitu kuud olnud turvavea abil viisid häkkerid 21. aprillil ja 28. juulil läbi rünnakud, mille käigus varastati üle 180 000 inimese andmed. Täpsemalt said kurjategijad kätte 77 000 kliendi nime, koduse aadressi, meiliaadressi ning krediitkaardi andmed, sh kaardi kasutamiseks vajaliku turvakoodi (CVV); 108 000 kliendi puhl jäid CVV-numbrid pahalaste haardeulatusest välja.

Rünnak puudutas vaid kliente, kes olid broneerinud lennupileteid British Airwaysi püsikliendipunktidega.

Alles kuu aja eest avaldas BA, et lennufirma veebileht ja nutirakendus sattusid 21. augustil ja 5. septembril häkkerite ohvriks. Lekkisid 380 000 kliendi andmed.

Asja on asunud uurima Briti teabekaitseamet, mis võib määrata lennufirmale maksimaalselt 500 miljoni naela suuruse trahvi. Lisaks kujutab British Airwaysile ohtu Euroopa Liidu uus andmekaitsedirektiiv, mille alusel on firmale andmelekke tõttu võimalik määrata karistus, mis võib ulatuda 17 miljoni naelani või 4 protsendini kontserni ülemaailmsest käibest.

IAG Londoni börsil noteeritud väärtpaber tõusis neljapäeval tervelt 3,82%. Teisalt on lennukontserni aktsia septembrikuisest uudisest saadik kahanenud umbes 15%.

Hetkel kuum