Rait Kondor • 7. jaanuar 2019 kell 21:37

Börs: aktsiad tõusevad USA-Hiina läbirääkimiste jätkumise toel

Pulli kuju Wall Streeti lähedal.  Foto: Chris Hondros/Getty Images/AFP/Scanpix

Aktsiaturud esmaspäeval tõusid, kui USA ja Hiina kaubandusläbirääkimistel algas esimene silmast silma kohtumine peale Trumpi ja Xi vaherahu-kokkulepet detsembris. Laiapõhjaline S&P 500 aktsiaindeks tõusis 0,7% ning Nasdaqi indeks kerkis 1,26%.

Sellega jätkasid börsil reedest suurt tõusu, kui positiivse tööjõutururaporti toel kerkis S&P 500 aktsiaindeks 3,4%.

Esmaspäeval algasid Pekingis Hiina ja USA kaubandusläbirääkimised, mille osas pälvis investorite tähelepanu kõrgetasemeliste läbirääkijate olemasolu Hiina poolel, vahendab Bloomberg. Selle tõttu prognoositakse analüütikute poolt, et reaalne kokkulepe ka saavutatakse. Ka USA kaubandusminister Wilbur Ross ütles julgustavaid sõnu, et lähema aja probleemsete teemade osas kahe riigi kaubandussuhetes jõutakse suure tõenäosusega kokkuleppeni.

Hiina aktsiatest tõusis New Yorgi börsil Alibaba aktsia 2,4%, JD.com-i aktsia 2,2% ning Baidu aktsia 1%.

Tesla teatas täna Hiinas Shanghais asuva tehase ehitamise alustamisest ning firma aktsia kerkis täna 5,4% 334,96 dollarini.

Nvidia teatas uue graafikakaardi (GPU), mis on senisest 60% kiirem, turule toomisest. Tegemist oli Las Vegases toimuva suure tarbeelektroonika näituse avalöögiga ning sealt võib käesoleval nädalal veel uudiseid tulla.

Nvidia aktsia tõusis täna 5,4% ning ka teistel mikroprotsessorite tootjatel läks hästi. Nii tõusis AMD aktsia 8,3% ning Micron Technology aktsia kerkis 4% ning Applied Materialsi aktsia 1,8%.

MarketWatch toob välja olulisemad sõnumid börsiettevõtete kohta.

General Electricu aktsia kerkis 6,2%, kui tulid uudised selle kohta, et firma on läbirääkimistes Apollo Global Management’iga oma lennukiliisingu üksuse müügiks.

Eli Lilly aktsia kerkis 0,5%, kui tuli teade, et firma ostab Loxo Oncology ära 8 miljardi dollari eest. Loxo aktsia kerkis 66%.

Mänguasjade tootja Matteli aktsia kerkis 7,7%, kui teatas partnerlusest rahvusvaheliselt tuntud Korea poisteansambli BTS-iga.

Elektri- ja gaasivõrkude firma PG&E (aktsia sümbol PCG) kukkus täna 22,3%, kui tuli uudis, et firma plaanib pankrotikaitse alla minemist pärast seda, kui võib oodata suuri trahve seoses Californias 2017. ja 2018. aastal toimunud metsatulekahjudega, kus oma osa tulekahjude tekkimises mängisid amortiseerunud elektriliinid.

Hetkel kuum