Äripäev • 28 veebruar 2019

Rootsi järelevalve kutsuti Swedbanki tõttu vaibale

Rootsi rahandusminister kutsub riigi finantsjärelevalve juhi vaibale, et saada selgust Swedbanki rahapesuskandaali kohta, kirjutab Bloomberg.

Rootsi rahvusringhäälingu SVT uurivad ajakirjanikud leidsid, et kokku 5,8 miljardi USA dollari mahus kahtlast raha on liikunud läbi Swedbanki kontode Balti riikides.  Foto: Andras Kralla

Neljapäeval pärast parlamendi kurssi viimist olukorraga ütles rahandusministeeriumi tippametnik, et Swedbanki vastu esitatud süüdistusi võetakse väga tõsiselt. Samuti kutsutakse finantsjärelevalve juht välja, et ta saaks "selgitada viimaseid sündmusi".

Eelmisel aastal andis Rootsi valitsus finantsjärelevalve lisavahendeid, et viimane saaks lähemalt jälgida raha liikumist. Seepärast küsiti asutuselt ka suurendatud pingutuste kohta raportit novembris, ütles rahandusministeeriumi tippametnik Ulf Holm intervjuus.

Holmi sõnul on riigi finantsjärelevalve talitanud õigesti, kui on juba väljendanud enesekriitiliselt, et "nad oleksid pidanud rohkem suhtlema võimudega nendes riikides, kus Rootsi pankadel on filiaal".

"Rahapesu on tihti rahvusvaheline teema, kuhu on kaasatud mitu riiki," ütles Holm. "Oluline on rohkem teha piiriülest koostööd."

Ministeeriumi tippametnik lisas, et valitsus on saanud parlamendi kõigilt erakondadelt täieliku toetuse, et olukord üle vaadata, ning keegi ei välista võimalust seadusi karmistada.

Hetkel kuum