Äripäev • 11 oktoober 2018
SEB innovatsioonijuht Siim Lepisk leiab, et juturobotitest võiks olla kasu ka meditsiinis.  Foto: Scanpix

Tehisintellekti vajab enim ootaja

Olukordades ja kohtades, kus inimesed peavad millegi järel ootama, on kõige rohkem vaja tehisintellekti, ütles SEB innovatsioonijuht Siim Lepisk Äripäeva raadio hommikuprogrammis.

Varem start-up’ide ja alustavate ettevõtete käivitajat Prototroni juhtinud Lepisku sõnul on juba praegu Baltikumis sellised juturobotid, mis suudavad klientide päringutest 90% lahendada ilma inimese sekkumiseta. Sellised lahendused tagavad kokkuvõttes kiirema teeninduse ja tagasiside.

Samas leiab Lepisk, et juturobotid võiksid abistada ka meditsiinis. "Oleks kaunis, kui väheneksid näiteks arstide juures ootejärjekorrad," ütles Lepisk. Tema sõnul on juba mõnda aega tagasi tõestatud, et masin suudab paremini diagnoosida tõvesid, anda paremat tagasisidet ja paremat raviprogrammi, mistõttu võiks kaaluda inimarsti asemel roboti kasutamist.

Ettevõtjatele, kes kaaluvad masinõppe või tehisintellekti kasutamist, soovitab Lepisk katsetada neid kohti, kus tekivad eelkõige ootekohad. Olenevalt ettevõttest võib piisata isegi mõnesekundilisest ooteajast, mis võib tema sõnul olla koht tehisintellekti katsetamiseks probleemi lahendamisel või ettevõtte töö tõhustamisel.

Lisaks sai hommikuprogrammis kuulda Metsä Woodi vineeritehase juhilt Kaarel Talilt, kuidas nemad leiavad Pärnumaal kasvavasse ettevõtesse piisavalt töötajaid ja kui palju tuleb tegevust automatiseerida.

DaVinci Foodi tegevjuhi Rain Uuskülaga rääkisime sellest, kui keeruline või lihtne on Eestis restoraniäri pidada.

Hommikuprogrammi vedasid Tiina Saar-Veelmaa ja Ken Rohelaan.

Hetkel kuum