Priit Pokk • 4. juuli 2019 kell 9:26

Euroopa uus tähtsaim juht sündis tulistes vaidlustes

Euroopa Komisjoni uueks presidendiks tõotab saada sakslane, praegune kaitseminister Ursula von der Leyen. Seda juhul, kui tema kandidatuuri ei hakka europarlament blokeerima.  Foto: Imago Images / Scanpix

Eelmise nädala lõpus ja selle nädala alguses kulmineerus Euroopa Liidu kõrgeimate juhtide valimine järgmiseks viieks aastaks, kui kogunes Euroopa Ülemkogu maratonläbirääkimisteks. Tuliste vaidluste tulemusena läksid kõik peamised positsioonid nii-öelda vana Euroopa riikidele, sealhulgas tähtsaima koha võtsid sakslased.

Miks otsus just selline tuli? Kas Ida- ja Põhja-Euroopa jäid tühjade kätega? Kes oli tähtsaim niiditõmbaja? Kas tegemist oli tagatoa otsusega või mitte?

Nendele küsimustele otsisime vastust saates "Globaalne pilk" koos riigikogu väliskomisjoni aseesimehe Marko Mihkelsoni ja Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi Keit Kasemetsaga. Saadet juhtis Priit Pokk.

Kuula saadet siit:

Seda, kes valituks osutusid ning kuidas otsus sündis, saab lugeda siit. Samuti saab lugeda sellest, mida võib oodata uuest Euroopa Keskpanga presidendist Christine Lagarde'ist, siit.

Hetkel kuum