Mart Valner • 14. aprill kell 11:00

Nafta nõudlust veab kemikaalide sektor – kas see ka nii jääb?

Kemikaalide sektor veab nafta nõudlust, kuid küsimus on: kui kaua veel?  Foto: Shutterstock

Äripäeva raadio rohetehnoloogia saates "Cleantech" räägime samadest põletavatest teemadest, nagu ülejäänud ühiskond – koroonakriisist ja energiatootmise tulevikust.

Saate esimeses osas arutame GridIO tegevjuhi Konrad Hanschmidtiga Enefitile eraldatud riiklikust toetusest põlevkiviõlitehase rajamiseks Ida-Virumaale. Kas see on praeguses majanduskeskkonnas mõistlik otsus ning millised on potentsiaalsed tulevikuväljavaated?

Õlitehasesse 125 miljoni euro panustamine tekitab hulganisti küsimusi, märkis GridIO tegevjuht Konrad Hanschmidt. "Kui vaadata, kust nafta tarbimise kasv tuleb, on see eelkõige Aasia ja kemikaalide sektor. Kui mõelda järgneva 20 aasta jooksul, kuhu maailma innovatsioon hakkab minema, siis kemikaalide ja plastiku tarbimine on üks sektor, mida püütakse ümber pöörata," ütles ta.

Lisaks räägib saate teises pooles Andre Lindvest Ubik Solutionsist praeguse majanduskriisi mõjudest iduettevõtetele ning millised on riigi toetusmehhanismid, mida idufirmad ise praegu ära kasutada proovivad.

Saatejuht on Mart Valner.

Saadet toetavad Sunly OÜ ja MTÜ Cleantech ForEst.

Kuula saadet siit:

Hetkel kuum