Suvel sundisid Sri Lanka elanikud raske majanduskriisi vastu protestides toonase valitsuse tagasi astuma. Uue valitsuse all peavad ettevõtjad maksma kaks korda kõrgemaid makse ja toidukaupade inflatsioon ulatub pea 100 protsendini.

- Valitsusvastane protest Sri Lankal.
- Foto: Reuters/Scanpix
Sri Lankal tegutseva Eesti turismiettevõtja Krõõt Laessoni sõnul on aga inimeste jaoks majanduslik olukord nüüd juba palju talutavam. “Kõik on sootuks muutunud. Kui kolm kuud tagasi ei olnud ühtegi autot tänaval, siis praegu on liiklus taastunud, bensiini on, elektrikatkestused on maksimaalselt tund aega,” kirjeldas Laesson.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Puust ja punaseks: mis juhtus ja mis saab edasi
Kuus aastat Sri Lankal ettevõtjana tegutsenud Krõõt Laesson näeb esimest korda elus olukorda, kus poes on riiulid tühjad ning tanklast ei saa bensiini. "Ma ei ole elanud kunagi sellises maailmas. Et sellises olukorras ettevõtlust teha, see on muidugi raske ja mõnikord närvesööv."
Sri Lanka president põgenes kolmapäeval riigist, kus kestavad mitmendat kuud tulised meeleavaldused raske majanduskriisi pärast.
Sri Lankal tegutseva restorani- ja hosteliäri omaniku Krõõt Laessoni sõnul on maailma suurima majanduskriisiga riigis olukord väga trööstitu. Inimesed ei saa kooli ega tööle, kuna kütust ei ole, ja ka toidust on puudu.
Eesti ehitus- ja montaažitööde ettevõte Rivest on viimastel aastatel teinud olulise sammu edasi: kui varem tegelesid nad peamiselt montaazitöödega, on ettevõte nüüd laienenud ka peatöövõtjate hulka ning laiendanud tegevust Skandinaaviasse. Selle kasvuga kaasnes vajadus paindliku ja töökindla IT-tugiteenuse järele, mis toetaks mitme asukohaga meeskonda ja võimaldaks ettevõttel keskenduda oma põhitegevusele.