Nädal otsa kestnud õpetajate streik jätkub ja kaos süveneb, sest kuigi omajagu on segadust streigi korralduses, pole ka mingit poliitilist selgust või lahendust võimuliidu poolelt, leidsid ajakirjanikud saates “Äripäev eetris”.
- Streikivate õpetajate meeleavaldus Toompeal riigikogu ees 22. jaanuaril. Foto: Liis Treimann
“Ühelt poolt, jah, Eesti 200 esimees Margus Tsahkna räägib oma erakonnakaaslasest haridusministri Kristina Kallase suurest reformikavast, aga siin võiks öelda, nagu Tõnisson Tootsile “Rääkida sa, sinder, mõistad!”, sest otsuseid valitsusest [mis streigi lõpetaks] pole ju,” ütles saates Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna algas õpetajate ja haridustöötajate tähtajatu streik, mille käigus toimus Toompeal ka meeleavaldus õpetajate toetuseks.
Endine haridusminister Jaak Aaviksoo ütleb, et õpetajad on streikima viinud juhtimisvead haridussüsteemis. Kui neid ei lahendada, jäävadki õpetajad iga aja tagant streikima.
Esmaspäeval algab õpetajate streik, sest valitsus ei leidnud õpetajate palgatõusuks lisaraha, vahendab Delfi.
Haridussüsteemis võib olla ressurss õpetajate palgatõusuks 25–43% võrra. Kuidas süsteemi reformida, kirjutab Kaspar Jõgeva arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.