TOP: vaata edukamaid hulgikaupmehi!

Mullune rekordiline viljasaak toetas põllumeeste häid majandustulemusi.  Foto: Erik Prozes
Heli Lehtsaar-Karma • 12. oktoober 2016 kell 12:00

Hoolimata põllumajanduses juba mitu aastat kestnud kriisist on mitmed põllumajandustoodangu hulgimüüjad jõudsalt kasvanud. Kui möödunud aastal toetas tulemust rekordiline viljasaak, siis see aasta pakub väljakutseid.

1,37 korda käivet kasvatanud ja sellega käibekasvu tabelis 7. kohal teravilja- ja rapsikasvatajate ühistu KEVILI juhataja Meelis Annuse sõnul oli eelmise aasta käibekasvu üheks peapõhjuseks rekordiline saagiaasta, mistõttu suurenes turustamist vajava saagi maht.

Rolli mängib Annuse sõnul ka ühistu põhimõtete järgimine ja liikmete kaasatus oluliste otsuste langetamisel. "Ühistu ei tohi muutuda tavapäraseks äriettevõtteks, kus eesmärgiks on kopeerida teisi samas valdkonnas tegutsevaid kaupmehi. Ühistu peab tagama kõikidele liikmetele võrdsed tingimused ja nii parandama tervikuna põllumeeste konkurentsivõimet," leidis Annus.

13. oktoobril ilmub jae- ja hulgikaubandusettevõtete TOP. 2016. aasta sügisel ilmuvad Äripäeva TOPid on koostatud 2015. aasta majandusnäitajate põhjal. Koondedetabeli koostamise aluseks on kuus majandusnäitajat: käive 2015, ärikasum 2015, käibe ja kasumi kasv 2015. aastal, rentaablus ning varade tootlikkus.Äripäeva edetabelid leiab aadressilt www.aripaev.ee/top

Hetkel kuum