7. november 1995 kell 22:00

Soome abistab erusõjaväelasi

Soome riigi tingimusena on raha mõeldud umbes 10 500 erusõjaväelasele, kelle nimi seisab Eesti--Vene juulileppele lisatud nimekirjas. Soome on otsustanud Eesti migratsioonipoliitikat toetada kokku kümne miljoni Soome margaga, kuid järgmised rahaeraldised sõltuvad Andres Kollisti teatel esimese raha kasutamisest.

Kollisti sõnul on Soome Rootsi järel teine lääneriik, kes annetab raha erusõjaväelaste ümberasumiseks. «Tegemist on läbimurdega Venemaa aktiivse lobby-töö ja Eesti--Vene juulilepete taustal,» hindas Kollist Soome otsust kõrgelt.

Rootsi on Eesti migratsioonipoliitikat toetanud kahel korral. Miljon USA dollarit eraldati Paldiskist lahkunud umbes 30 Vene ohvitserile, kellele ehitati selle raha eest Venemaale korterid. «Teine rootslaste rahaeraldis, kaheksa miljonit Rootsi krooni, lubab migratsioonifondi kaudu toetada kõiki teisi Vene erusõjaväelasi,» lisas Kollist.

Ümberasumispoliitikat läbi viiv Eesti migratsioonifond, mis riigieelarvest saadud raha kõrval kogub vabatahtlikke annetusi nii üksikisikutelt kui välisriikidelt, on igal aastal toetanud umbes 6000 inimest.

Eelmisel aastal jagas fond 16 miljonit krooni, sel aastal kavatsetakse ümberasumiseks eraldada 15 miljonit krooni.

Hetkel kuum