21. november 1995 kell 22:00

Ardo Ojasalu lahkub ametist

Rahandusministeeriumi asekantsler Kalev Järvelill kinnitas Ojasalu lahkumist, kuid keeldus maksuameti peadirektori vahetuse põhjusi kommenteerimast. Ojasalu viibib ise sel nädalal Ungaris.

Järvelill ütles, et praegu ei ole veel selge, kellest saab uus maksuameti peadirektor. Ta lisas, et rahandusministeerium korraldab koha täitmiseks avaliku konkursi ja seetõttu võtab uue peadirektori määramine natukene aega.

Ardo Ojasalu võimalikust lahkumisest on ajakirjanduses räägitud juba alates selle aasta augustist, kui avalikkus sai teada rahandusminister Mart Opmanni ja Ojasalu vahel tekkinud konfliktist maksuameti eelarve küsimuses. Samuti on mõned valitsusliikmed kritiseerinud Ojasalu Pärnu maksuameti tööruumide korrastamiseks kulutatud summa pärast.

Eelmisel nädalal süüdistati Ojasalu ASi Esoil erastamisprotsessi sekkumises, kuna Eesti Televisiooni uudistesaade Aktuaalne Kaamera näitas salvestust Ojasaluga, kus viimane kommenteeris maksuameti ja ASi Alexela vahelist kohtuvaidlust kaks nädalat varem peetud pressikonverentsil. Ojasalu on ise eitanud oma sekkumist Esoili erastamisse.

Hetkel kuum