26. märts 1996 kell 22:00

Tiit Vähi taunib maa erastamise takistamist

Peaminister Tiit Vähi ütles, et kruntide erastamine peab käima kehtestatud maareformiseaduse ja valitsuses vastu võetud maa erastamise korra järgi.

Kui mõni Tallinna linnaosa, mõni teine linn või vald põhimõtteliselt ei teosta riigi ja valitsuse maade erastamise poliitikat, siis tuleb asi konkreetselt üle vaadata ja võib-olla on tarvis kehtestatud korda muuta, rääkis Vähi.

Sulev Mäeltsemees kinnitas eile uudisteagentuurile BNS, et kesklinna halduskogu ei pea õigeks kesklinna väärtuslike maade massilist erastamist alla turuhinna, mida tähendab nt maatüki eest tasumine EVP-kroonidega.

«Kõige suurem oht peitub selles, et niisugune erastamine põhjustab maaga spekuleerimist,» ütles Mäeltsemees. «Meil on esialgu vaid mitteametlik info, et hiljuti volikogult maa erastamiseks nõusoleku saanud firma on krundi juba sularaha eest mitu korda kallimalt edasi müünud.»

Mäeltsemees lubas, et kui see info leiab ametlikku kinnitust, teeb nii tema kui halduskogu kõik endast sõltuva, et kesklinnas maatükkide erastamine üldse peatada.»

Linnaosa halduskogu otsused on Tallinna volikogule soovitava iseloomuga.

Äripäeva andmetel ei ole ühelgi ettevõttel õnnestunud seni saada Tallinnas maa omanikuks.

Hetkel kuum