20. mai 1996 kell 22:00

Eesti Raadio tahab järgmiseks aastaks 70 miljonit krooni

Peeter Sookruus ütles, et kui arvestada RE Eesti Telekom ringhäälingu saatekeskuse lubatud 33--35 protsendi suurust hinnatõusu, tuleb Eesti Raadiol järgmisel aastal tasuda levikuludeks 46 protsenti raadio eelarvest.

Töötajate palgaks ja honorariks on eelarves tema sõnutsi ette nähtud 21 miljonit krooni ja riiklikeks maksudeks kümme miljonit krooni. Sookruus lisas, et autoritasu maksmiseks taotleb ER järgmiseks aastaks üle kahe miljoni krooni.

Reklaamist saadavat tulu järgmisel aastal hindas Sookruus 13 mln kroonile, mis on tema sõnul 7% rohkem tänavusest. ER taotleb tema sõnutsi riikliku investeeringuprogrammi raames ka ligi 9 mln krooni lisaraha.

Ringhäälingu nõukogu esimees Rein Veidemann ütles, et nõukogu vaatas eile peetud istungil läbi ER järgmise aasta programmimahu ning vahendid selle kulude katmiseks. Veidemanni ütlusel mahub ER 70 miljoni krooni suurune eelarve etteantud piiridesse.

Eesti Raadios on praegu 390 töötajat. Järgmisel aastal kahaneb töötajate arv Sookruusi sõnutsi umbes 50 inimese võrra.

Käesoleval aastal on Eesti Raadiole riigieelarvest ette nähtud üle 50 miljoni krooni. Riikliku investeerimisprogrammi raames on Sookruusi ütlusel kavas saada lisaks seitse miljonit krooni.

Hetkel kuum