18. juuni 1996 kell 22:00

Tartu jõujaama ehituseks luuakse firma

ASi Eesti Gaas peadirektor Aarne Saar rääkis, et Saksa firma EES, mis toodab neid jõujaama seadmeid, on Eesti-poolsed ettepanekud Tartusse jõujaama ehitamise kohta läbi vaadanud ja on valmis selle jaoks seadmeid tegema. «Hind, mis nad tahavad, on konkurentsivõimeline ja veidi madalam,» märkis Saar.

EES on Eesti Gaasi osaniku, Saksa gaasifirma Ruhrgas tütarfirma.

Jõujaam ehitatakse Tartu heitveepuhastusjaama territooriumile ning nemad oleksid tulevase jõujaama põhilised tarbijad.

Munitsipaalettevõtte Tartu Veevärk direktor Voldemar Raidla märkis, et käis hiljuti Saksamaal vaatamas, kuidas Tartusse planeeritav jõujaam välja näeb, ning tunnistas, et see on võimas. Ta lisas, et selle hind on samas küllaltki kõrge.

Raidla sõnul oli puhastusjaama juurde varem planeeritud diiseljõujaam, mis töötaks hädaolukorra puhul.

Kuid arvestades, et tõenäosus mingi hädaolukorra tekkimiseks on väike, suurema aja see jõujaam lihtsalt seisaks ning nõuaks suuri hooldamiskulusi.

1,5megavatise võimsusega jõujaam hakkab tootma gaasi jõul ülejäänud linna energiavõrgust sõltumatult elektri- ja soojusenergiat. «Elektrienergia kasutame me kõik ära. Soojuse saab aga ühendada suvel sooja veeta olevate linnaosa majade soojavõrguga,» nimetas Raidla uue jõujaama võimalusi.

Saar rääkis, et samas on need seadmed on üsna pika aja jooksul komplekteeritavad ning nende valmistamise lõplik tähtaeg on koos projekteerimise ja häälestusega üheksa kuud.

Tartusse rajatava jõujaama seadmete hind on umbes 17 miljonit krooni, kuid koos seadistamisega kujuneb jõujaama hinnaks 20 miljonit krooni.

Hetkel kuum